Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a szint ami fölött már...

Mi az a szint ami fölött már mondhatjuk azt valamire hogy "őrült?"Aki mentális betegséggel küzd le írna személyes véleményét?

Figyelt kérdés

Mármint egy személyiség zavaros is lehet teljesen "normális" míg egy más mentális betegségben szenvedő agresszív.

Most arra gondolok hogy például az adott illetőnek nincsenek saját önálló gondolatai és össze függéstelen beszéd az már őrült? Vagy esetleg egy borderline is lehet őrült? Nem beszamithato?



Senkit sem szeretnék itt megbantani bocsánat előre is lehet lekezelő stílus volt de máshogyan nem tudtam megfogalmazni.



2020. okt. 30. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
szerintem valami olyasmi lehet, amikor annyira eluralkodik ez a betegség, hogy nem tudod megmonadni mi az igazi és mi nem, amikor már teljesen képtelen vagy a logikus gondolkodásra, gyakorlatilag csak ez a betegség irányít. Bár nem igazán olyan ez, mint egy nyelvizsga, hogy 60 fölött megvan az alatt meg nincs meg, nincs ilyen határ.
2020. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

És szerinted/szerintetek egy durvább mentális betegséggel diagnosztizált fogja tudni ő ebben szenved? Olvastam nem igazán van a skizofrén egyéneknek betegség tudatuk.

De ha valaki hallucinál akkor ott már tényleg nagyon nagy a baj? Mármint akkor elveszti realitás érzékét és már nem fogja tudni megmondani hogy a hallucinacio ja nem volt "normális "



Bocsi ha sokat kerdezgetek de mostanában néztem meg Mr. Robot című sorozatot és kíváncsivá tett.

2020. okt. 30. 22:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Attol mert valaki hallucinal meg nem orult, es tudatosithatja magaban hogy halu volt csak. Sot, sok ilyen betegseg amit orultnek titulalnank, sokszor meg kezelheto is.

Van pl egy csaj youtubeon, nem tudom mi a neve, aki elmeselte hogy xy mentalis betegsege van, es o maga vette észre hogy hallucinalt. Peldaul akár egy beszelgetest, az anyja meg a tesoja kozott, es kozben egyikuk nem is volt otthon. De kordaban tudja tartani ezt, es amugy tok normalis, jar gondolom terapiara, talan meg bogyokat is szed, miota ezt diagnosztizaltak nala.

Szerintem az az orult, akinek mar olyan hallucinacio vannak, hogy elmegyogyiban kell eljen, es teljesen le kell szedaljak hogy ne legyen agressziv se magaval, se masokkal. De azt is orultnek tartom pl aki allatokat kinoz elvezetbol peldaul, vagy gyerekeket eroszakol. Szoval szerintem az orult kifejezes a koznyelvben egy eleg tag fogalom. Gondolom szakmailag csak az szamit orultnek aki mar elmegyogyintezetben van.

2020. okt. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3#. Válaszoló majd küldesz egyik linket az általad említett csatornához.

Neked is köszönöm a válaszod.

Kicsit többet megtudtam erről a témáról

2020. okt. 30. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük a híres Caligula római császárt. Olvasd el, hogy rövid császársága idején miket művelt. Őrűlt volt. Pedig senki sem mondta annak. Mondok egy példát. Tudod honnan ered a "császármetszés" szó? Caligula (bár tilos volt akkor is) a saját húgát kúrogatta. Caligula magát Jupiternek tartotta az imádott húgát Deának. Húga közölte vele, hogy terhes, és a közös gyermekük nagyobb, hatalmasabb lesz Jupiternél is. Caligula ezt képtelen volt elfogadni, és szó szerint kivágta a gyereket a húga hasából. Innen ered a "császármetszés" szó. Őrülete ennél durvább dolgokat ír. ( Rómában volt alkalmam tanulmányi úton olvasni a római császárokról)

Nero császár is őrült volt. Vagy ott van III. György angol király. Ő is őrűlt volt, de ő egy örökletes anyagcsere betegségben, és bipoláris depresszióban szenvedett. Ő csinálta pl: hogy marhahúst ültetett el, mert hitte, hogy a fán terem. Vagy egy fával tanácskozott, veszekedett mert gonosz királynak hitte.

Vagy ott van Sissi kedvenc testvére II. Lajos bajor király (őrűlt Lajos) Őt meg is fosztották az őrűltségére hivatkozva a trónjától. Vagy ott van Vincent van Gogh. Ő az a festő aki levágta a saját fülét. Őt is őrűltnek tartották.

Minden őrültnek van valami betegsége ami okozza az őrűltségét. Mániás depresszió, skizófrénia, Porfíria stb. Olvass utána, érdemes.

2020. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyén függő az, hogy ki hogyan őrül meg.

Mondjuk én Borderlineos vagyok. A skála jobbik felén helyeumedem el, de néha van olyan, hogy elvesztem a kapcsolatot a külvilâggal. Nagyon fura, félelmetes rossz érzés. Olyan, mintha ki akrna csúszni a lábam alól a föld, gyorsan akrnék valamit csinálni vagy inkább mindent egyszerre, de nsm tudok semmit se tenni.Forog velem a világ, nem érzékelem jól ami körülöttem van. Ilyenkor lefekszem és megvárom még elmúlik.

De nem vagyok őrült. Viszont ha nem kezeltettném magam eljuthattnék arra a szintre hogy átbillenjek, hogy csak vagy nagyrëszt csak ilyen állapotba legyek.Na akkor már őrült lennék... De gyanítom akkor már nem is tudnék róla, hogy az vagyok.

2020. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a pszichotikusokat.
2020. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!