Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek segített a terápia+g...

Valakinek segített a terápia+gyógyszer az enyhe szociális szorongásán?

Figyelt kérdés
Mennyi idő volt? Milyen gyógyszert szedtél? Meddig?

2020. okt. 31. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer nem, terápia 2 év alatt egy nem enyhén. Nem is értem, miért kéne gyógyszer egy "enyhe" valamihez. Gyógyszer akkor kell, amikor már annyira rátelepszik az agyadra a negatív köd, hogy nem tud veled dolgozni a terapeuta!
2020. okt. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értve enyhe, hogy nem az a szint amikor kimozdulni se tudok itthonrol, de nagyon befolyásol a hétköznapjaimon. Mindig feszüszlt vagyok és szorongok társaságban. Előadást tartani is nehezemre esik. Sokszor vagyok lehangolt emiatt és fáradékony.
2020. okt. 31. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az orvosom azt mondta hogy nem árt de az én esetemben nemis használ a pszichoterápia mert egyszerűen ugyanúgy szükségem van a gyógyszerre egy élhető élethez mint a szemüvegre a jó látáshoz.

És nekem is gyengén kezdődött aztán úgy terített le a szorongás hogy teljesen elvesztettem a kontrollt az érzelmeim felett.

Szóval minden eset egyedi. Azt hogy neked mire van szükséged csak egy orvos tudná megmondani.

2020. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha elmegy az ember egy pszichiáterhez meghallgatják és tesztet is írhatnak? Nem csak egyből írják a gyógyszert?
2020. okt. 31. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nem kellett teszt. Kicsit kérdezgetett és gyógyszert írt.
2020. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a pszichiáterek között nagyon nehéz jó pszichoterapeutát találni, mert a legtöbb megpróbálja gyógyszerezéssel megúszni a munkát - lásd #3. Elképesztő dolgokat írnak itt is, hogy egyes pszichiáterek mivel nem szégyellik kiszúrni a kliens szemét. Havi egyszer 30 perc vagy kéthetente 15 perc "terápiával" - siralmas! Heti 1×45 perc lenne a minimum. Koronavírus előtt 50 perc volt.

Azért vessük már össze: a gyógyszert szeded életed végéig, egyre erősebb kell, ha abbahagyod, jön az összes tünet újra. A pszichoterápiát végzed évekig, a tüneteid egyre csökkennek, majd elmúlnak és vissza se jönnek többet. Inkább pszichológust keress és szorgalmasan járogass hozzá, a pszichológus úgyis továbbküld pszichiáterhez, ha gyógyszer szükségességét látja a tényleges pszichoterápiás munkához, de a pszichoterápiát egy elkötelezett pszichológussal végezd, akire tényleg számíthatsz, nem vakar le egy recepttel - a pszichiáterrel ellentétben.

2020. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Utolso sajnos jol latja. Egy atlag pszichiater ot perc alatt csak felir valami gyogyszert es mehetsz isten hirevel.
2020. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha meg az étrendedet megreformálod, pszichológusra se lesz szükséged.
2020. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!