Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban csak ennyi a különbség?

Valóban csak ennyi a különbség?

Figyelt kérdés
Valóban annyi a különbség a kényszergondolat és a téveszme között, hogy a kényszernél az alany megkérdőjelezi valamit, tudja a gondolata irrealitását?

2020. okt. 31. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és a kényszer gondolatok közt vannak ártalmatlanok is, pl bezártam e az ajtót.

A téveseszmék általában súlyosabbak: Jézus szeret, rendszeresen elrabolnak az ufók, én vagyok Jézus, én vagyok egy ufó, nekem jár, hogy én legyek a világ ura, stb.

2020. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor gyakorlatilag, ha lenne egy olyan gondolatom, hogy mi van, ha elvittek az ufók vagy mi van, ha ufó vagyok? De tudom, hogy ez baromság akkor az kényszergondolat.


Viszont, ha azt állítanám, hogy elvittek az ufók és én egy ufó vagyok, akkor az téveszme.

2020. okt. 31. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szakemberként, de nagyon súlyos kényszerbetegként, erre azt mondanám hogy igen, ez kényszer gondolat. Nekem nagyon sok évvel ezelőtt, a szorongásos depresszió elképesztő módon felerősítette az ovis korom óta tartó kényszer betegségemet És mivel akkor még nagyon új volt ez az egész, a kényszer gondolatom fő témája az volt, hogy most lettem skizofrén és hamarosan megfogok örülni. Mindig is szerettem dokumentumfilmeket nézni és az élet nagy kérdéseivel foglalkozni, A sok innen beszerzett információ odáig vezetett, hogy megkérdőjeleztem a létezést is. Azzal kapcsolatban volt a kényszergondolataim és olyanokat kellett magamnak megmagyaráznom, hogy hogy fejlődött ki az ember, hogy történhetett meg az ősrobbanás, meg kellett magamnak magyarázni az evolúciót, és gyakorlat Az élet összes nagy kérdését. A súlyos kényszerbetegség hatására nagyon extrém gondolataink lehetnek.
2020. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a hibákért, diktáltam az egészet ilyenkor előfordulnak.
2020. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ugyanígy vagyok én is... Bízom benne, hogy már kijöttél ebből!
2020. okt. 31. 19:48
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként a téveszmét vagy a pszichózist tudja magán diagnosztizálni az ember?

Úgy érzem, ha előtte nem állt pszichózis miatt kezelés alatt soha.

2020. nov. 1. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!