Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok és félek?

Szorongok és félek?

Figyelt kérdés
Depressziós voltam a nyáron. Már sikerült kilábalnom belőle, azt érzem, hogy rendbe jött az életem, de azóta visszetérő félelmem, hogy újra ugyanabba az állapotba kerülök, amit akkor életem legrosszabb időszakának éltem meg, és szorongok miatta. Ilyenkor remegek, hevesen ver a szívem, sokszor a sírás kerülget a félelemtől, hogy újra megtörténik. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mi lehet rá a megoldás? 20/L

2020. okt. 31. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben tapasztalatom, de van élettapasztalatom, ezért válaszolok.

Nem tudom, mi váltotta ki nálad a depressziót, de azt az okot kell (kellene) kiiktatni az életedből. Amíg ezt nem sikerül elérned, addig mindig izgulni fogsz.

2020. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ok tényleg segíthet, hogy tudd mikor jöhet elő, hogy mi válthatja ki, így akkor elég ha csak attól félsz és nem örökösen rettegés, hogy mikor jön el. Ezenkívül gondold végig, hogy kin is mentél át, mit érzetél, hogyan kerültél bele és jöttél ki belőle. Ha tapasztalatot gyűjtesz a saját magaddal megtörtént dologból, akkor ha újra előjön, akkor már kevésbé leszel mélyponton.
2020. nov. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A depressziótól félsz? Tehát te most attól szorongsz, hogy a depresszió vissza fog jönni? /vissza jöhet esetleg ? Amiatt ne szorongjál, ezzel teszed tönkre magad. Ne aggodalmaskodj. Egyébként szerintem magnéziumot, meg b-vitamint ha bevinnél mégtöbbet a szervezetedbe, az támogatja az idegrendszert, jót tehet a stressz ellen. pl egy jóreggeltkeksz, vagy egy ciniminisszelet, vagy egy multivitaminos üdítő pl; vagy mondjuk bab mogyoró mák, ezekben sok van magnézium meg az ilyen magfélékben stb. tejben is van; dobozba már úgy rakják el, hogy előtte már egyszer felforralták, tehát lehet rögtön, hűtőből kivéve is inni, banánban van szelén. zabkorpa, fahéj, kakaó, csoki -ezekben is sok vitamin van; de amúgy szal mindent lehet, csak mértékkel, tehát adott esetben szerintem pl egy palacsinta is lehet egészséges,ha nem eszel túl sokat belőle, van benne tök jó tojás is; az is tökre táplálo, banánban van ilyen szelén, az meg pl önbizalmat ad. E vitamin mondjuk pl asszem az, amit tudja pl támogatni a koncentrálást, tehát, hogy pl jobban tudj figyelni valamire, asszem tehát pl ez is jó; asszem ez pl még mondjuk a fahéjban van benne, vagy pl ilyen vitatigrisben is asszem van b, c, e vitamin szerintem; szal ja. zabfalatok keksz is jó még, meg sokféle dolog van , ami jó lehet neked.
2020. nov. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Ja és még mondjuk pl orbáncfű-citromfű-tea kombó, az pl fizikailag segít meg támogatni a tested endorfin-termelését, ami a boldogsághormon.
2020. nov. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Járj el sétálni. Az jót tesz a léleknek.
2020. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!