Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mo.-n miért nincs normális...

Mo.-n miért nincs normális lelkisegély-szolgálat?

Figyelt kérdés
Van az az 116-123-as szám, amiről sok jót nem tudok elmondani. Párszor beszéltem velük, és igaz, volt, hogy érdemes volt és kaptam jó segítő gondolatokat, de a legtöbbször az volt az érzésem, hogy képzetlen amatőrök adnak ott tanácsot, akik igazán a kérdést se értik sokszor, türelmetlenek és abszolút nem alkalmasak erre a feladatra. Mégis mit lehet csinálni akkor, ha valaki krízishelyzetben érzi magát?
2020. nov. 1. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Te mit tennél a helyükben? Nem lehet egyszerű nekik sem, és nem tudnak rajtad közvetve segíteni. Próbálnak kedvesek lenni, egyszer felhívtam őket én is :) valahogy nem is tudtam, h mit mondjak nekik.
2020. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amiért jelentetted a válaszom.

Van akin nem lehet segíteni.

2020. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40 feletti pszichológus és lehet annyira amatőr, mintha macskáddal beszélnél… Én már azt is megtapasztaltam. Sajnos nagyon nehéz jó szakembert találni ha bajban vagy. Én már csak tudom én is nagyon abban vagyok, de inkább felhívnám a helyi gondozót, mint egy ilyen lelkisegély vonalat
2020. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg szinte képzetlen amatőrök - ezt úgy hívják, hogy önkéntesek, hiszen ingyen dolgoznak 80-120 óra belső felkészítés után, alkalmanként 12 órában (ez utóbbit én botrányosnak tartom, ilyen feltételekkel én biztos nem jelentkeznék). A 12. órában nem csodálom, ha elszakad a cérna. Viszont van elérhetőségük, tegyél konkrét panaszt, csak ezzel javulhat a helyzet. Hogy szórnák ki az alkalmatlanokat, ha nem is tudnak róluk?

Amúgy nyilván azért nincs normális, mert nincs, aki finanszírozza.

2020. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így van, pontosan így látom én is, utolsó. Te honnan tudod ezeket az információkat?
2020. nov. 1. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
A honlapjukról.
2020. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!