Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék enyhe depresszió...

Mit tehetnék enyhe depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Idén nyáron diplomáztam.

Azóta sincs munkám.

Nekem nincsenek protekcióim...


A párom még diák, ő diákmelózik, de valahogy nagyon haszontalannak érzem magam mellette.

Nincs pénzem semmire...


Nem szokott érdekelni a pénz, hiszen én is azt vallom, hogy az nem boldogít, de egész bap otthon ülök és emiatt kezdünk elhidegülni egymástól... megértem, hogy ez őt zavarja, de első dolgom minden reggel előkapni a telefonom és megnézni az új állásokat feltöltve.


De a korona miatt hiába adom be bárhová, nem vesznek fel... sokszor csak kötelezően kiírnak egy pályázatot, mert pályázat ugye, de már van emberük a pozicióra, csak ugye muszáj kiírni...


Valahogy úgy érzem, hogy teljesen motiválatlan lettem, ami mégjobban megnehezíti a kapcsolatomat a párommal, eddig legalább lelkesedtem, most meg semmi, "úgyse vesznek fel".


Takarítónak is képesítés kell, meg ahhoz is, hogy boltban dolgozhassak, hiszen már nem vagyok diák.

Konkrétan mindenhez képesítés kell, de nincs pénzem okj ra... és akkor se lenne munkám, hogyha végezném.

Hónapokig nem lehetek kitartott a családom és a párom által...


A legrosszabb, hogy mikor a kezembe kaptam a diplomámat, azt hittem, hogy most megnyílt előttem a világ, és bármihez kezdhetek, de nem.


Ha kicsit motiváltabb lehetnék az legalább a kapcsolatomat segítene megtartani.


Hogyan szedjem össze magam?



2020. nov. 2. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Maradjunk annyiban, hogy aki dolgozni akar az tud, hacsak nem egy elszeparált Borsod megyei kis faluban laktok.
2020. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pedig eltaláltad.

Hegyközi vagyok.

Zempléni.

2020. nov. 2. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 8 általánosom van, és 3 hét alatt 4!! Db állást kaptam Debrecenben. Ja, hogy szalag munka volt, meg McDonald's, valóban. Ha dolgozni akarsz, akkor jó lesz ez is.


Egyébként pedig egyszerű a képlet, egészséges étkezés, ivás, mozgás, valamint alvás. Napi rutin kialakítása, úgy, hogy hasznosnak érezd magad, valamint megfelelő mennyiségű és minőségű célok felállítása, majd ezek teljesítése.


Kezdésként elmehetsz a munkaugyi központba, ott fognak segíteni

2020. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elmentem.

Nem tudtak munkát adni.

Diplomásként nem kaphatok utcaseprő melót sem, meg fűkaszálást sem, mivel csak végzettségem alatt 1 fokkal adhatnak munkát, ami ez esetben érettségi, de sem olyan sem másmilyen munkájuk nem volt számomra.


Azt mondták a TB-t is magamnak kell fizetnem...

De nem hittem nekik mert láttam, hogy nem hozzáértők állnak velem szemben.

Átmentem a kormányablakba és ott elmondták, hogy decemberig állva van a TB-m majd akkor megigényelhetem még 1 évre.


Interneten is ezt olvastam, emiatt nem hittem a munkaügyiben dolgozóknak.


Megkérdeztem azt is indítanak e valamilyen tanfolyamot, amit elvégezetnék, hogy munkát kapjak vele, de nem indítottak semmit...

Mindenki azt mondja, hogy nem tesz meg mindent, aki munkát akar.

Lehet valóban nem tettem meg mindent.

Ha valaki tapasztaltabb munkakeresésben, akkor szívesen elfogadok tanácsot.


Már arra is gondoltam, hogy letagadom a diplomám, mert azt hiszik diplomás fizetést kérek majd.. nem tudják, hogy a diplomás minimálbér pontosan annyi, mint a középiskolát végzetteké.

Gondolom emiatt is félnek felvenni.

2020. nov. 2. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor elmész szépen gyárba dolgozni operátorként, ha kell munkás szállóra. Oda mindig van felvétel, millió ilyen hirdetés van.
2020. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!