Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak akkor érzem teljesn...

Miért csak akkor érzem teljesnek magam, amikor elég alkoholt iszom?

Figyelt kérdés
Jobban nem tudom kifejteni...
2020. nov. 3. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

En is igy vagyok vele

Felszabadult leszek es boldog az alkohol miatt

2020. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem megjön a kedvem olyan dolgokhoz, amiket józanul csak tervezgetek... meg még további motivációim is lesznek egyéb dolgokhoz... persze eleget kell inni, mert amire mostanában telik, sz*rra sem elég... sajnos....

És úgy érzem, úgy vagyok "teljes", vagy hogyismondjam, ha iszom... nyilván mikor már csak összeesni tudok, az már túl sok, de az előtte lévő epizód, akkor érzem magam, hogy na, ez vagyok én... Tudom, szégyen, de így érzek már kb. 7 éve... és mostanában hiába iszom sokkal kevesebbet, meg gyengébbet, nem jobb semmivel sem... hiányzik minden, ami akkor voltam... és kényszerből van ez, ami van most... engem nem érdekelne, még ezt a kérdést sem írtam volna ki, ha telne rá...

2020. nov. 3. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
EZ az igazi alkoholizmus, vagy az lesz biztosan.
2020. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alkohol feloldja a bennünk lévő gátakat. Szabadság illúzióját kelti, miközben függôvé válsz.

Egy ideig tényleg jó, egy idő után már semmi pluszt nem ad csak nem vagy szarul az elvonàstól.

2020. nov. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Mert meghasonlott ember vagy, aki többé-kevésbé elszakadt a saját lelkivilágától. Nem maga az alkohol tesz teljessé, hanem csak alkohollal vagy képes visszatalálni "magadhoz". Ezt a problémát viszont az ivás súlyosbítja is; a józan állapotod még rosszabb lesz tőle, ahogy már egyre inkább csak az alkoholtól reméled ezt a teljességet.

A végén pedig esetleg már részegen sem tudod átélni, mert többet kéne innod hozzá, mint ami rosszullét vagy ájulás nélkül beléd fér.

2020. nov. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy rokonlélek tollából:

A részegség olyan mint a tükör. Rámutat a jellemvonásaimra és érzelmekkel szembesít amit el akarok nyomni magamban. Olyankor gondolkodom az életemről és magamról, hogy hogyan szeretnék élni. Amikor másnap felkelek megváltozik minden.


Van ebben valami hihetetlenül szomorú. Az amit érzel az teljesen hamis és lépj ezzel a saját érdekedben. Fordulj orvoshoz és végy részt önfejlesztő csoportokon mert hosszabb távon ezekkel a paraméterekkel a pia tönkre fogja tenni az életed ha nem állsz bele ebbe a melóba. Sok sikert!

2020. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!