Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány mentális betegsége lehet...

Hány mentális betegsége lehet egy embernek egyszerre? Vannak olyan mentális betegségek, amik ütik egymást, vagy egy embernél előfordulhat akár 10-15 is?

Figyelt kérdés
Ahogy olvasok a betegségekről, én úgy érzem, hogy akár 10-15-tel is diagnosztizálni lehetne.A depresszió egyértelmű, a szorongás egyértelmű, és nem meghatározott személyiségzavarom is van. Ezen kívül az autizmus es a skizofrénia tüneteit is hozom. Nem mindet, fe sokat belőlük.
2020. nov. 3. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Kevert szorongásos zavar létezik, amikor depresszió is van.

A skizofrénia ennél sokkal komolyabb .Annak sajnos egyértelmű tünetei vannak. És az autizmusnak is. Nem jó az öndiagnózis, keress fel egy pszichiátert inkább.

2020. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok mentális betegség fedi egymást. Szóval ha valaki pl pánikbeteg, akkor az valószínűleg agorafóbiás is, meg szociofóbiás is kicsit, és szorong is. És persze párhuzamosan is gyógyulnak. Senkit sem diagnosztizálnak 10-15 betegséggel, "csak" a 2-3 legsúlyosabbal.

Úgy képzeld el, mint a fizikai betegségeknél. Ha vki tüdőrákos, akkor azzal már nem foglalkoznak, hogy kicsit megrándította a bokáját, vagy időnként fáj a foga.

2020. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Melyek a leg egyértelműbb tünetei a skizofréniának? Mert én eléggé utánaolvastam már, és azt is olvastam hogy nem kell az összes tünetet hozni ahhoz, hogy az ember skizofrén legyen. Nem magamat diagnosztizáltam, többször voltam már pszichiáternél, de egyébként valamivel azért magát is tudja már diagnosztizálni az ember. Például a kényszerbetegség a szorongás és a depresszió egyértelmű.

Kettes, én a kényszerbetegségemre emlékszem már nagyon régről, Az a szorongásból fakad, de a depresszió pl. szerintem már ettől különálló. A személyiségzavar pedig nem tudom hogy mihez társulhat. Egyszerűen félelmetes és őrjítő érzés, hogy ennyi mentális betegségnek a tünete megvan bennem.

2020. nov. 3. 18:17
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ha többször voltál pszichiáternél, akkor neki észre kellett volna vennie a skizofréniát, hidd el.

Nem, a kényszerbetegség nem a szorongás miatt van.Ismerek olyat, aki durván kényszerbeteg , de egy csepp szorongás sincs benne. És fordítva is van eset.

2020. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-nek igaza van.Ha pszichózisod lenne, akkor a többi ahhoz képes bagatell, az nagyon komoly betegség és nagyon durva.
2020. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát elég felületesen Beszélgettünk plusz nyilván mikor ott voltam, akkor nem volt ép sem sírógörcsöm sem dührohamom. Én remélem hogy nem vagyok az, van így is elég problémám, de annyira eltérőnek érzem magam a normális, Nem mentális beteg emberektől, Hogy nem tudom Kizárni a skizofréniát. Nekem a pszichiáter mondta, hogy a kényszeresség a szorongással függ össze es Egyébként eléggé logikus is, nálam biztosan összefügg.

5ös, Bár olyat kijelenteni hogy pszichózisom volt már nyilván nem tudok, sőt remélem hogy odáig még soha nem jutottam el, de szerintem a depresszió és a Borderline miatti Dührohamok már eleve önkívületi állapotok és biztos vagyok benne hogy a pszichózis is valami hasonló lehet.

2020. nov. 4. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:

A depresszió és a borderline pont elég ahhoz, hogy másnak érezd magad.Pedig csak érzékenyebb az idegrendszered. Nem kellene ezt meg skizofreniával is megkoronázni.

Egyébként azt sem lehet kijelenteni, hogy eltérő vagy másoktól. Mindenki eltér a másiktól, szerencsére. És sosem tudjuk, hogy a másiknak van-e mentális betegsége. Abba ugyanis a körömrágástól , a zabálástól, a takarítási mániától az alkoholizálásig sok minden beletartozik.

2020. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!