Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek nincs gyereke, hogyan...

Simon Petrikov kérdése:

Akinek nincs gyereke, hogyan látjátok értelmesnek az életeteket?

Figyelt kérdés
A munkájuk jobbá teszi, vagy csak a mostani szinten tartja az országot/világot? Ha csak a mostani szinten tartja, akkor hogyan? Szeretik a munkájukat? Ha nem szeretik, és csak a mostani szinten tartja az országot/világot, akkor tényleg hogyan?

2020. nov. 4. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Gyerek nélkül lehet csak igazán értelmes az élet.
2020. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
81%
Egyetértek.
2020. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ugyan van két gyerekem, de egy szót sem értek a kérdésből.

Valami vallási provokáció akar lenni?

Ha valaki nem akar gyereket vállalni, biztos megvan rá az oka, és én 100%-ig megértem azt is.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, mit akar csinálni az életével.

Mi köze ennek az "ország/világ fenntartásához"?

2020. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Ők úgy látják értelmesnek a életüket, hogy nem hoznak létre utódot a túlnépesült Földre. Bár nem tudom jó választ adtam-e a kérdésre, mert igen érthetetlen, hogy mit is akar kérdezni.
2020. nov. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Gyereket létrehozni ebbe a veszélyes, rettenetes világba ahol csak egy kiszolgáltatott birka vagy? Ahol egy világjárványt szimulálnak aljas indokokból és az emberiség fele be is veszi? Őrültség!
2020. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Hogy mi?

Vagy arra gondolsz, hogy amelyik se nem tenyesztesre, se nem tejet adni van, az a vagohidra?

2020. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Úgy látszik még kell írnom egy kicsit. Arra gondolok, hogy akinek nincs gyereke, a munkája csak szinten tartja a társadalmat, és nem is szereti a munkáját, az hogy nem találja értelmetlennek a munkáját, hogy nem érez ürességet, hogy tapasztal meg eudaimoniát?


[link]

2020. nov. 4. 18:24
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Ugy hogy van elete hobbija szerettei (?)
2020. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy azok a normális emberek, akiknek van élete a gyerekeiken kívül is. Pl.anyukám imád minket,csodás anya, mindenben mellettünk áll, de ő pl.nyíltan vállalta, mindig is, hogy van élete a gyerekein kívül is, pedig pár évtizede szült. Ő például tanítónő, 3 generációnyi gyereket tanított, nevelt, szocializált, akik imadják. Neki nagyon fontos a munkája, nyugdíj mellett is tanít, és nem a pénz miatt. Ő hivatástudatból lett pedagógus és 40 év alatt se unta meg. Jó párkapcsolata van, szeretik egymást a párjával, élik az életüket. Örömet talál a párkapcsolatában, utazásban, barátokban, hobbiban. Nem a gyerekei az élete. És ez jól van így. Az összes értelmes ismerősömnek, barátomnak, akiknek jól működő családja és jó fej gyerekei vannak, ugyanez az elképzelése. Tartalmas, boldog életük van a gyerekeiken kívül is. Akik így önállóak, magabiztosak. Én is így csinálnám, ha akarnék gyereket, de nem akarok, mert csak. Mert nekünk a férjemmel így jó. A házasságunk, a munkánk, a barátaink, a családunk pont úgy jó, ahogy van. Nem hiányzik bele senki, mindketten így gondoljuk. Ő rákkutató, én gyógyszer kutatással foglalkozom. Remélem elég hasznos a munkánk a társadalomnak. Természetesen bármi más munkánk lenne, akkor is így gondolnám. Ha valami nem hasznos, az a "gyerek az élet értelme" hozzáállás.
2020. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki szereti a munkáját, és értéket is teremt vele, az igen is, lehet boldog. Egy jó karrierért is meg kell dolgozni, főleg ha komoly tudásbeli háttér áll mögötte. Ez nem hedonista boldogság szerintem.


Én például egyáltalán nem gondolom, hogy egy gyerek boldoggá tudni tenni. Sőt, inkább bekorlátozna.

2020. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!