Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet legyőzni egy ember...

Hogy lehet legyőzni egy ember pszichikai ráhatását mint pl: vizsgabiztosét?

Figyelt kérdés
Barátom háromszor bukott mert fél a vizsgabiztostól én láttam egy videót valamilyen robert írt könyvet és említést tett róla hogy létezik ez a bizonyos tekintélytisztelet elve vagy micsoda ezzel összefüggésben kéne vele valahogy tisztázzam hogy ne féljen vagy tudna valaki valamit segíteni?

2020. nov. 4. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Mármint hogy lehet a barátod magabiztosabb? Tanuljon többet, tanulja meg úgy a tananyagot, hogy ne lehessen zavarba hozni semmivel, és akkor tök mindegy, hogy ki kérdezi ki.


Számomra egyébként sorsfordító volt, amikor rájöttem, hogy minden embert anya szült, királyokat, minisztereket, elnököket, tanárokat, hiába érzi valaki magát istennek és tán viselkedik is úgy, attól még nem lesz az. Én elég jót nevettem akkor magamon, amikor erre rájöttem, ráadásul elég későn, már a felsőoktatásban, húsz éves korom után, pedig előtte én is hogy meg tudtam ijedni emberektől, tanároktól, pedig miért? Ez a gondolat nekem azóta is nagyon segít, hátha a barátodnak is. Persze attól még nem kell tiszteletlennek lenni senkivel, de félni sem kéne senkitől. Legyen a fegyvere az igazság, önkritika és lelkiismeret: a barátod tanul rendesen? Mert ha nem, akkor joggal fél. Ha meg rendesen felkészül, akkor igazán nincs mitől félnie, szerintem. Ha netán kivételezne vele a vizsgabiztos, akkor arra is vannak eszközök, pl. nem hiszem, hogy csak kettesben lennének a vizsgán, vizsgázók közül is mindig van még valaki a vizsgán jelen, pont emiatt, hogy legyen tanú a történtekre.


Pszichológiai hókusz-pókusz helyett tanulni kell csak, szerintem.

2020. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy pohár Whiskyvel.


Sok esetet hallottam ahol bejött.

Inkább önbizalom emelés kéne.

Egy 5-10 perces időtáv alatt nem lehetne a pszichikai ráhatást megfordítani.

2020. dec. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!