Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kirúgtak a pánikbetegségem...

Kirúgtak a pánikbetegségem miatt, és nem tudom, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz egy éve, hogy diagnosztizáltak pánikbetegséggel. Az akkori munkahelyemről 2 hónap táppénz után eljöttem, mert nekem és a munkáltatónak is jobb volt így, közös megegyezés alapján történt.

Ezután nagyon nehezen találtam munkát, de abban a pár hónapban sikerült jobban lennem és az orvosommal elkezdtük csökkenteni a gyógyszeradagot, vegül teljesen elhagyhattam. Közben lett másik munkám, két hónapig minden okés volt, aztán visszaestem. Elöször csak havi 1-2 rohamom volt, aztán heti 1-2, de mostanra odáig fajult a helyzet, hogy napi szinten van, néha több is és képtelen vagyok bemenni miatta dolgozni (a héten nem is voltam), ezért kirúgak ma.

A főnököm egyébként tudta, hogy van ez a betegségem, elmesélte, hogy felismerte a rosszulléteim tüneteit, mert régebben ő is átesett ezen. Egész eddig támogatott is. Holnap már mentem volna melózni, de azt mondta, feltartom a munkát és ki kell rúgnia.

Ismét munkanélküli vagyok, és nem tudom mit csináljak. A pánikom nem javul, és így nagyon nehéz lesz új munkát találnom, főleg, hogy nem tudok több műszakos melót vállalni, mert a napi rutin hiánya kiváltja a rohamokat. Teljesen kilátastalan vagyok.

A helyzetemen az sem segít, hogy a pánikbetegség mellett még szorongásos depresszióval es inszomniával is diagnosztizálva vagyok (az inszomnia miatt is sok rohamom van)

Mik így a lehetőségeim? Merre tovább? Rossz beismerni, de egyetlen megoldásnak mostanában csak a halált látom...


21/N



2020. nov. 4. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudnál valami olyat dolgozni, ahol nyugi van, nincsenek emberek?
2020. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez a munkám ilyen volt, nem nagyon kellett emberekkel érintkeznem, nyugiban tudtam csinálni a dolgom. Fél évet voltam itt amúgy.

És nem igazán tudom, milyen más, nyugis meló van, ahol nem feltétlen kell emberekkel érintkezzek.

2020. nov. 4. 22:40
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanez a munkakör, csak máshol?
2020. nov. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Home office munka kellene neked. Nincs, vagy nem tudnál olyan szakmát kitanulni, amit így végezhetnél?
2020. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Gyógyszeres kezelés nálam nem vált be, lehet inkább pszichoterápiára lenne szükséged. Én gyógyszerekkel a pánikbetegségre jellemző tünetektől mentes vagyok, viszont kába, lelassult, mint akit leszedáltak. Leszokni nagyon sok éve nem tudok, hiába váltottunk gyógyszereket, meg csökkentettük is. Teljes elhagyás után visszajöttek a pánikrohamok.
2020. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3-as, igen, már adtam le jelentkezést délután, remélem, valahonnan visszajeleznek.


4-es, de, biztos lenne, talán valami irodai munka. Csak nincs elég pontom egyetemre jelentkezni. Terveztem újra érettségizni, de nem tudtam spórolni a tartozások és az albi fizetése mellett. Szóval addig is kéne valami munka. És hogy működi egyébként a home office? Nem tudom hogy reagálna rá egy főnök, ha megkérnem, hadd legyek home office-ban, indokolni se nagyon tudnám a betegségemmel, nem nézik jó szemmel az ilyesmit sajnos.

2020. nov. 4. 22:49
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös,igen, átérzem. Mióta új gyógyszert kaptam (Frontin), azóta leszedáltnak érzem magam. Emiatt a munkahelyemen se tudtam úgy teljesíteni, ahogy szerettem volna, ami pedig plusz stresszt okozott. Az utolsó pár hétben már 6 órában dolgoztam, többet nem bírtam.

Pszichoterápiára hogyan tudok menni? A pszichiáterem úgy gondolja, az új gyógyszer miatt, mert még nem szedem elég ideje, szerinte még nem állok készen egy pszichológusra. Magánra most ugyan nincs pénzem, de ha valaki ajánlana egy jót, amint lenne munkám, felkeresném.

2020. nov. 4. 22:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Szis kerdezo nekem is hasonlo gondjaim vannak e miatt en is par honapja munkanelkuli vagyok ,ezek miatt mar en is s mely depresszioba zuhantam en is huszoneves vagyok es aki ezt igy eletnek nem neveznem huszoneves rohangalj orvoskhoz szedjel gyogyszereket es gyakori tunetekkel rosszulletekkel kuzdjel ez nem elet es akkor mi lesz 50 60 evesen en mar bele sem gondolok .
2020. nov. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sorry a h.irasert,gyorsan irtam
2020. nov. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
én is így voltam, nekem most fog a leszázalékolásom indulni :(
2020. nov. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!