Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján inkább pszichés...

Ezek alapján inkább pszichés okok miatt lehet nehézlégzésem vagy betegség?

Figyelt kérdés
Sokat szorongok és képes vagyok bármit bebeszelni magamnak. Stresszes időszakokban jelentkezik és általában esténként amikor nem köti le semmi a figyelmem, hogy sóhajtozok, próbálok nagy levegőt venni, de olyan mintha nem férne bele a tüdőmbe, ilyenkor sokszor egymás után többször is ramjon az asitas, mintha ezzel jutnék levegőhöz. Általában 1-2 óra alatt spontán megszunik. Változó, hogy milyen gyakran jelentkezik, van, hogy pár napig folyamatosan, van olyan is, hogy hetekig semmi. Viszont nem olyan, mint egy pánikroham,amikor az ember kapkodja a levegőt.
2020. nov. 6. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichésen van, nekem is volt ilyen, a szorongás, belső feszültség okozza.
2020. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichés , de ha bemesz a korhazba pont a csapdaba belesetalsz, perfekt koronas paciens , teli ilyenekkel a korhaz
2020. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom, nagyon rossz érzés, nekem is szokott ilyen lenni, főleg elalvás előtt, amikor idegesebb vagyok. Utána semmire nem tudok koncentrálni, sőt felriadok arra, hogy nem tudok ,,mély levegőt" venni. Aztán ha sikerül egyet ásítani pl., akkor jobb lesz egy ideig, amíg végre el nem alszom. Nagyon rossz ez, próbáld meg fizikailag annyira lefárasztani magadat, hogy este elalvás előtt ne legyen időd gondolkodni.
2020. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostanában gyakrabban jelentkezik, de elég stresszes időszak van mögöttem, gondolom emiatt. Gondoltam rá, hogy elmennék kivizsgaltatni magam, azzal is tudok hatni a pszichemre ha biztos tudom, hogy nincs szervi bajom, de pont a vírus miatt nem akarok most ilyennel menni orvoshoz. Mert igen, valószínűleg valóban a Covidon találnám magam egyből. :D
2020. nov. 6. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Relaxálj, sokat segít.
2020. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!