Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lehet a legjobban...

Mivel lehet a legjobban kezelni a pánikbetegséget?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:

én is ezzel szenvedek, de fogalmam sincs ... egyre jobban kínlódok, kegyetlen :S

Legjobb kezelés az életcél felállítása, barátkozás stb, elhiszem, mondani könnyű, nekem se mennek a dolgok sajnos :S

Orvoshoz meg nem szívesen fordulok, mert olvasgatom itt h teletömik az embert minden sz.arral ... ez mentális dolog, az ELMÉBEN zajlik, és néha sokkal fájdalmasabb mintha az embernek valóban testi tünete lenne. Nem érdekel engem sem semmi, az a baj, de ideje talpra állni, és erőt venni magamon :(


Egyébként én nyugtató teát iszok, és valeriánázok, sokszor van nehézlégzés, szívdobogásérzés, egyszóval pánikroham, arra ez nagyon jó, mondják h rá lehet szokni, nekem még nem sikerült szerencsére, pedig szedem egy ideje elvétve.

Magne B6ot javasolják még itt a fórumon ahogy olvasgattam, ezeket próbáld meg

2010. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha túlhajszolt az életed válts életmódot.Komolyan!!

Keresd meg a kiváltó okot és azon változtass.

Nekem apukám halála,férjem betegsége,anyagi gondok,stresszes munkahely,és egy szülés hozta elő.

Amire szükségem van,hogy ne jöjjön elő az az,hogy jól szervezzem a napjaim,ezáltal kevesebb a feszültség.Optimistán szemléljem az életem,hogy lehetne ezerszer rosszabb is.

A stresszes munkahelyem otthagytam.

És sokat kell kikapcsolódni,pihenni,aludni,szórakozni.

Ez nem lehet pénz kérdés,hiszen a falu szélén is lehet egy jót sétálni a gyerekekkel,vagy letölteni vígjátékokat,családi szórakoztató filmeket amit együtt megnéz a család.És ami a legjobb nekem,hogy évek óta nem tettem,de most könyveket kezdtem olvasni.Ilyenkor kikapcsol az agyam,nem gondolkodom.

Én is azt mondom,hogy a gyógyszerek magukban semmit nem érnek,ha a kiváltó ok nincs megszüntetve.

2010. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt mondják, pánikbetegségre, szorongásra a leghatásosabb a kognitív-viselkedésterápia.
2010. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak szakember segítségével! Ahogy az előttem író írta, a kognitív viselkedésterápia az egyik leggyorsabb, leghatékonyabb kezelési módja. A gysógyszeres kezelés látom mumus, pedig sajnos a közhiedelemmel ellentétben a lelki betegségnek is komoly biológiai hátterük van sokszor.
2010. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!