Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető, hogy depressziós...

Elképzelhető, hogy depressziós vagyok? Ha nagyon rossz az állapotom a pszichológus küldhet pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz nap mint nap felkelni, hiába alszok akármennyit egésznap álmos vagyok aztán meg nemtudok elaludni. Sokkal nehezebben koncentrálok,agyon gyakran félreolvasok dolgokat. Napi szinten az öngyilkosság és az önbántalmazás jár a fejemben. Küzdenem kell azért, hogy ne bántsam magam. Voltak hobbijaim de aztán azokat is elhagytam. Régebben sportoltam nem segített, mostmár azt sem teszem. Egyszerűen nembirok boldog lenni. 16 éves lány vagyok, és már elmondtam a szüleimnek de néhány dolog miatt várnom kell míg találunk szakembert. Ja és elég rossz a memóriám, de inkább olyan apróságokban pl. valamit kérdezek és 20 percmúlva megint, és hasonlók.
2020. nov. 8. 16:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy a tanulásra sulira meg ezekre nagyjábol odafigyelek, de inkább csak muszájból a szüleim révén.
2020. nov. 8. 16:16
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen,elképzelhető.


Egyébként súlyos depresszióval a pszichiáter kezel és (szerintem) csak ő tud pszichiátriára beutalni.

2020. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 AbysmalChaos ***** válasza:
Barátaiddal, hogy vagy? velük tudsz erről beszélni? jót tenne ha több időt töltenél velük mint, hogy bezárkóznál, legalább is nekem ez segített mikor depressziós voltam, meg most is xd.
2020. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen a barátaimmal tudok beszélni, néha szoktam is, de nem igazán segít. Iskola révén kb mindennap együtt vagyunk és szünetekben van hogy átjönnek.
2020. nov. 8. 19:48
 5/7 AbysmalChaos ***** válasza:
ha elmondod a pszichológusnak, hogy ártasz magadnak és öngyilkossági gondolataid vannak akkor valószínűleg be fog küldeni igen, ott majd adnak antidepresszánst és bennt kell maradnod két hétig megfigyelésre.
2020. nov. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ártani nem ártok magamnak, de nagyon erős késztetést érzek rá, már küzdenem kell, hogy ne tegyem.
2020. nov. 9. 07:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell túlspilázni. Kamaszkorban mindenki átesik ilyen időszakon.
2020. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!