Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a pszichológusoktól,...

Félek a pszichológusoktól, pszichiáterektől?

Figyelt kérdés

Kicsit körbeírom a problémát, de a konkrét kérdések ennek olvasása nélkül is megválaszolhatók, bármilyen segítségre, tanácsra nyitott vagyok!


20 éves vagyok. Nagyon erősen szükségem lenne segítségre. Már ki sem tudom emelni a fő problémát, mert hosszú évek alatt minden egymásba fonódott, úgymond az egész életem egy problémának tűnik. Az utóbbi pár évben már néha azt érzem megőrülök, megkérdőjelezek bármit amit érzek. Napokat szenvedek, miközben pontosan tudom, hogy lenne teendőm, de lebénítanak a gondolataim. Nem akarom részletezni a gondjaimat, de tudom, hogy szükségem lenne segítségre, hogy fejben rendbe rakjam a dolgokat.


A legnagyobb problémát a rossz tapasztalataim okozzák. Eddig három pszichológusnál jártam. Mindhárom tb-s volt, és hatalmas csalódás volt. Először kb. 10-11 éves koromban vihetett el édesanyám, de ott nem nyíltam meg, akkoriban nem tudatosult bennem, hogy vannak problémáim, csak szomorú voltam, nem érdekelt semmi, 0-24 álmodoztam, hogy ne kelljen a valósággal foglalkoznom. Ahogy egy gyerek kezeli a problémáit.

13 éves voltam, mikor hosszú könyörgések után a szüleim engedélyt adtak, hogy mehessek. A hölgy nagyon tanácstalan volt velem kapcsolatban, láttam az arcán. Nem jutottunk egyről a kettőre, el is engedtem. Az érzés, hogy reménytelen eset lehetek, nagyon megijesztett, és megpróbáltam jobban lenni.

Ezután nagy ugrás, sok dolog történt, 18. születésnapom előtt pár hónappal elmentem újra tb alapon. Ott már nagyon rosszul voltam. Az első kb 25 perces konzultáción igyekeztem őszintén beszélni, gondoltam végre kapok valós segítséget, erre pedig olyan megalázást kaptam, amilyet nem gondoltam, hogy bármilyen pszichológus megenged magának.


Már nem merek újra tb alapon menni. Sőt, már egyáltalán nem merek. Pedig tudom, hogy szükségem lenne rá. Nem tudom mit okozna ha újra csalódnék, mert ez az utolsó reményem, hogy jobban lehessek.

Már dolgozok, egy reális összeget tudok erre fordítani ha szükséges. Viszont abban sem vagyok biztos, hogy ha fizetek érte 100% jó szakembert fogok ki.

Fontos, hogy gyógyszert NEM akarok szedni. Meggyűlt a gondom a nyugtatókkal, amit már rég magam mögött hagytam. Illetve nem hinném, hogy ez oldaná meg tartósan a problémámat.


Van valakinek jó tapasztalata tb-s pszichológussal, pszichiáterrel? Sokat hallom, hogy előszeretettel írják fel a gyógyszert, aztán pá.

Hogy-hol keressek számomra megfelelő szakembert?

Mivel oldjam magamban a félelmet attól, hogy újra a lelkembe gázol az, akitől segítséget, vagy legalább megértést várok?


Köszönöm az értelmes válaszokat, vagy ha elolvastad!



2020. nov. 8. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Nekem amikor még jártam próbáltak segíteni, de én ellöktem magamtól. Szóval szerintem ők nekem segítettek volna, ha akarom és tb alapon volt. Viszont ez a gyerek kezelésen volt. A felnőttbe már csak gyógyszerért járok. Nem tudom mire mész ezekkel az infókkal. Nem tudom hogy küzdhetnéd le ezt a félelmed. Próbálkozni kell hátha kifogást egy jó szakembert. Illetve ha félsz megnyílni, akkor akár én is beszélgetek veled szívesen. Hátha így anonimban az ad neked önbizalmat. Bár én pszichológus nem vagyok. :) remélem sikerül legyőzni a félelmed.
2020. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy pszichologushoznal voltam, hozza jarok mar lassan ket eve. Visszagondolva nekem az alabbiak voltak meggyozoek:

-Ismeros ajanlotta. Felve mentem, mert raadasul ferfi is :)

- Ott van idoben a megbeszelt helyen.

- Az elso nehany alkalommal egy krizist beszeltunk at. Par alkalomban allapodtunk meg, akkor nem jegyzetelt, megis mindenre emlekezett.

- Az elso alkalom utan, amikor a tortenteket ecseteltem, leszurte, hogy perfekcionista vagyok. A mai napig nem ertem, hogy ezt mibol szurte le, de nagyon jol latta.

- Nem bagatellizalta el a problemat. Mikor mondtam, hogy maskor soha nem voltam beteg, akkoriban meg allandoan megfaztam, egybol mondta: krizishelyzetben, stresszben vagyok, ne lepodjek meg, hogy gyengebb az immunrendszerem. A verkepem is rossz volt, itt is felhivta erre a figyelmem.

- Sokszor ugy ereztem, hogy csak en nagyitom fel a problemat es orultnek ereztem magam. Mikor ezt mondtam neki, a valasza: erzelmekkel nem vitatkozunk, nem veletlenul erzem azt, amit.

- Turelmes es megerto. Ha valamirol nem akartam beszelni, tiszteletben tartotta. Volt, amikor szolt, hogy valamirol fontos lenne tudnia.

- Jo humorerzeke van :)

Ezek nagyjabol az elso par alkalom utan latszodtak. Ha esetleg ujat kellene valasztani, ezek lennenek a szempontjaim. Azota is jarok hozza, mas miatt, es a fentiek mit sem valtoztak. Talan annyit tennek meg hozza, ami nekem fontos volt: egy rosszul vegzodott beszelgetesunk utan o maga is kereste a sajat felelosseget, hogy hol lepte at a hatart, es nem azt mondta, hogy az en hibam volt, vagy en voltam tulerzekeny.

Kerdezo, a helyedben a tapasztalataid alapjan osszeszednem, hogy mi a fontos egy pszichologusban, mit varok el, es ha nem kapom meg az elso harom alkalom utan, valtanek. Meg elmondanam a rossz tapasztalataim az elozoekkel.

Kitartast! Drukkolok, hogy megtalald a neked megfelelot.

2020. nov. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!