Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha szakemberre...

Mit tegyek, ha szakemberre lenne szükségem az életem jó irányba tereléséhez, de úgy érzem, a pszichológusokkal csak az időmet és a pénzemet vesztegetem?

Figyelt kérdés
Már nem először járok terápiára, és újra felmerül bennem az az érzés, hogy alig van értelme. Lehet, hogy velem van a baj, de én úgy állok hozzá, hogy ha a testem van rosszul, orvoshoz kell mennem, aki megmondja, mit tegyek, ha a fejemben működnek rosszul a dolgok, akkor meg olyan szakemberhez, aki segít kijavítani a téves hiedelmeket meg a káros működéseket. És ehhez szükségem lenne igenis visszajelzésekre meg utasításokra, miszerint "Önnek most arra lenne szüksége egy egészségesebb működéshez, hogy...", meg "Ön láthatólag attól szenved, hogy...", és utána egy diagnózisra, hogy mit kellene tennem. De ilyet a legritkábban kapok, helyette azt érzem, hogy a pszichológus(ok)nak fogalma sincs, hogy mit kéne csinálni, csak kvázi vaktában lövöldöznek. Olyan kérdéseket tesznek fel, amiket én is felteszek magamnak, meg nyilvánvaló dolgokat fogalmaznak meg, amivel nem megyek előbbre, mert már magamtól is tudom. Az lenne a minimum, hogy okosabb legyen nálam, hiszen ha csak azt mondja ki, amit én is látok, akkor hogyan is tudna segíteni? Másrészről meg valóban el vagyok akadva az életemben, és ebben nem igazán jutok előre, csak szerintem ezt úgy lehetne megoldani, hogy valaki megismeri a rossz hiedelmeimet meg azokat a körülményeket, amik miatt elakadtam az önmegvalósításban. Nem érzem, hogy nőne az önértékelésem meg az énerőm. Egy coach ebben jobban tudna segíteni? Vagy akkor kihez kéne, hogy forduljak?
2020. nov. 13. 09:20
 1/5 Musztafa Kebab ***** válasza:
tudok egy nagyon hiteles embert, ha írsz privátot!
2020. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak. Szerintem ez az analitikus terápia egyszerűen nem való mindenkinek. Pontosan az a problémám, hogy temperamentumos vagyok, elég sok tudással a fejemben és nekem kínzás volt hogy semmiféle visszajelzést nem kaptam soha.

Pont az volt a problémám, hogy az érzelemvilágomat is agyból kívánom megoldani, irányítani és csak azt érte el vele, hogy még azt is ki akartam sakkozni hogy mire milyen arcot vág, tetszik neki, nem tetszik neki , mire gondolhat most stb.


Vagy csak kifogtam egy nem megfelelő szakembert.


Én egy pszichiáter mellett találtam meg a számításaim aki terapeuta is. Na, ő elég dinamikus és az arcomba tolja amit kell. Javaslatokat tesz, hogy mire figyeljek stb. És azt érzem, hogy 100x többet haladtam vele 1 hónap alatt mint a klinikai pszichológussal 1 év alatt.

Sokat javultak a pánikos tüneteim.

2020. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En is hasinlo cipoben vagyok. Nem reg talaltam ra dr daubner bela onismeret videoira. Nagyon erdekesen hangzott, szoval en afele fogok haladni.
2020. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tipikusan olyan eset, amikor nem volt még szerencséd megtalálni azt aki neked megfelel. Amikor én jártam pszichológushoz, ő igenis megmondta, hogy szerinte mit kellene tennem, hogyan kellene tovább lépni egy probléma megoldása felé. De azt is tudatosította, hogy ezek csak javaslatok, és nagyon ügyesen egyensúlyozta a kérdezést, rávezetést, meg a konkrét tanácsokat. Nekem szerencsém volt, pont passzolt a személyiségemhez, elégedett is voltam vele, annak ellenére, hogy nehéz volt sokszor, teljesen pozitív élmény volt az egész terápia.
2020. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudják, mi a különbség a pszichológus, és a pszichoterapeuta között. Ha nem kiképzett terapeuta a pszichológus, ne csodálkozz, amennyiben kevés értelme van a kezelésnek.
2020. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!