Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez érdemes fordulnom hogy...

Gábor19... kérdése:

Kihez érdemes fordulnom hogy folyamatosan romlik a memóriám,koncentráló képességem?

Figyelt kérdés

Az útóbbi pár évben sokat romlott az arcmemóriám, meg nem maradnak meg élethűen az élmények bennem, törnöm kell az agyam hogy mi történt mit csináltam az elmúlt napokban. Lasabb a felfogásom.

Lehet ezt javítani, estleg kihez forduljak vele?


2020. nov. 14. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A korodtól függ. Ha idősebb vagy (55-60) akkor sajnos ez van. Ha fiatal vagy, akkor az baj. Rossz táplálkozás, stressz, másra figyelés, betegség, bármi.
2020. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez 55-60 évesen is gond, főleg amit a kérdező leír. Szerintem neurológushoz fordulj, azaz első körben a háziorvoshoz. Kivizsgálnak és kiderül, van-e gond.
2020. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem rosszból kérdezem, de nem füvezel véletlen? az is okozhatja , ha nem akkor egy kivizsgálás tényleg nem árt.

Nagy laborral kezdik valószínűleg , aztán majd a háziorvos elküldözget ideá-oda.

2020. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok, bár gyerekkoromtól van ez a demencia, viszont az utóbbi pár évben, mióta buszsofőrként dolgozom azóta erősödött fel. Elég stresszes munkakör, sokszor hajnali 3kor kelek és este 18-23óráig tart a munkaidő. Sok bunkó utas, lerobbanó géppark.. mozgásszegény életmód.
2020. nov. 14. 21:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem füvezek, csak próbáltam. Ritkán dohányzom meg ritkán piázok.
2020. nov. 14. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy a kialvatlanság miatt van. Ezt én is észrevettem magamon, hogy hülyülök.:( Egyrészt a gyerek miatt is kelek éjszaka minimum 1-szer, de évekig óránként kellett kelni, aztán az öregedő kutyusaim miatt, éveken át átlag 4-5-ször fel kellett kelnem. Most nyugodtabb lehetne az éjszakám, de rám tört a 40 év körüli krízis, elaludni is alig tudok sokszor, rengeteg munkahelyi gond. Már nem jutnak eszembe szavak...Tudom, hogy a kialvatlanság az oka.
2020. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!