Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legszomj pszichésen. Normális?...

Legszomj pszichésen. Normális? Más is érzett már ilyet?

Figyelt kérdés

Mintha nem férne elég levegő a tudombe. Sóhajtozok és olyan mintha asitanom kéne folyamatosan, de azt se nagyin sikerül. Többször volt már ilyen, de most mintha már a tudom a kezdene fájni a kínlódás miatt. Pár napja volt mellkasrontgenem alkalmassági miatt és negatív lett. Nem tudoszuro hanem rendes röntgen. Megfulladhatok ettől? Nem akarok orvoshoz menni mert egyből mehetek is a Covidra, de ez nálam nem új dolog csak amikor elojon mindig megijedek.

21/N


2020. nov. 15. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Nekem is van. De magnéziumhiány is okozhatja. Vegyél magnerotot 2 hétig fel szem esténként. Ártani nem fog az biztos.
2020. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szorongás, belső feszültség okozza, nekem sokáig volt. Meg kell nyugodni, el kell lazulni, és majd elmúlik. Érdekességképpen elmondom, h anno direkt megkértem anyukámat, h álmomban többször is figyelje meg a légzésemet. Természetesen teljesen normális volt. Jót tesz a séta, futás, de az is ha hangosan énekelsz. Továbbá gyakorold a hasi légzést. Hanyatt fekszel, a hasadra teszel egy könyvet, és úgy lélegezz, h a hasad emelkedjen, ne a mellkasod. Ekkor a tüdőd alsó részeibe megy a levegő. Persze nem kell ráfeszülni, csak lazán, nyugodtan. Vannak irányított relaxációk is pl a youtube on.

És természetesen nem tudsz megfulladni. Ha nagyon hiperventillálsz, akkor elájulni igen, de ekkor is visszaáll a normális, nyugodt légzés. Tök érdekes, de tényleg így van.

2020. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már elmúlt. Biztos, hogy pszichésen van, ismerem magam mar ezen a téren csak amikor éppen érzem a tüneteket még így is megijedek. De amúgy is elég stresszes napom volt, volt ma hányinger, hasmenés, szédülés, minden kb... Most jobb már egy picit
2020. nov. 15. 18:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiperventillacio. Tudat alatt sekelyen lelegzel, utana alig kapsz levegot, feszit. Ahogy asitani kezdesz, oldodik ez az erzes.

16 evesen ezzel kezdodott nalam. Egyszer sajat erobol ki tudtam jonni a panikbol, olyan erdekes ingerek ertek. De evekkel kesobb borzaszto formaban visszatert, es gyogyszer segitsegevel gyogyultam ki. Ma mar volt, hogy ha megis, pl repulogepen kezdodott, a nyugtato hatasara negyed ora mulva enyhulni kezdett.

En egesz eletemben egyuttelek, csak tunetmentesen gyogyszeres idoszakokkal. De akar le is kuzdheted, sokmindentol fugg.

A legeslegrosszabb egy ajulas lenne, mindig kapsz levegot, ez biztos.

2020. nov. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!