Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki ennyire magányos?...

Lehet valaki ennyire magányos? Napokig nem tusolni, hajat sem mos? stb

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm, eléggé különc volt mindig is, de újabban egyre inkább bezárkózik, nem érdekli semmi, mintha depressziós lenne vagy nem tudom. De azt csinálja, hogy 10 naponta tusol meg most hajat. Ugyanabban a ruhában is van 10 napig. Azt mondta így spórol(nincs munkája, segélyekből él). Meg hogy úgysem érdekel senkit, hisz csak itthon van egésznap, boltba is csak 10 naponta megy(amikor rendbe szedi magát). De most teljesen komolyan kérdezem, ti amikor sokáig otthon vagytok, főleg, ha egyedül, ti sem tusoltok/mostok hajat/stb mondván senkit nem zavar? Szóval nem magunk miatt, hanem mások miatt tesszük ezeket valójában? Ilyeneket mondott nekem. Tapasztalatok?

2020. nov. 17. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én ugyan úgy tisztálkodom itthon is. Gondolom te is így nem értem a kérdésed. De nem vagyunk egyformák. Van akit nem zavar ha büdös meg koszos. Nekem is van ilyen ismerősöm pedig nem is depis meg spórolnia sem kell. Neki a fogai ia kirohadtak mert nem mossa. Az sem zavarja pedig nagyon gázul néz ki. No comment.
2020. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ő fogat azért mos, az ilyentől egyenest retteg.

De amúgy hiszed vagy sem, nem büdös.

Mivel nem dolgozik, nem izzad meg, meg az ablaka éjjel-nappal nyitva, kiszellőzik ő maga is:D

(Szegény, remélem nem látja a kérdést:S)

2020. nov. 17. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Depresszió tud ilyet csinálni. Tulajdonképpen, vegetál az ismerősöd.

De azért legrosszabb esetben max.3 naponta kellene fürdenie még ebben az állapotban is. Szerintem

2020. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vegetál? Azt nem az étkezésre mondják?
2020. nov. 17. 21:34
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, közben rájöttem.
2020. nov. 17. 21:38
 6/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor akkor mi van, mit lehet tenni?
2020. nov. 17. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Kizökkenteni valamilyen módon a depresszióból, szorongásból. Adsz neki valami feladatot, elhívod valahova ahol más emberekkel találkozik stb... Neked kell tudni mik a lehetőségeid. A mozgás, séta sokat segíthet.
2020. nov. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hívtam, de nem akar sehova menni, sok a dolga meg ilyenek. Átjárok beszélgetni vele, néha ő jön hozzám, ha család is itt van akkor nem akar itt lenni.
2020. nov. 17. 22:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez depresszió. Próbáld meg rávenni, hogy járjatok el sétálni legalább. Szerintem az is segíthet ha gyakrabban áthívod magadhoz, menjen, legyen valami dolga. Munkát találni nincs esélye?
2020. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Higiénia nem társasélet kérdése.

Ez épen olyan mint mondjuk a lakásban a rendtartás az meg nem pénz kérdés .

2020. dec. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!