Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes pszichológushoz...

Érdemes pszichológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Valószínű sokan ilyen drama queen-nek gondolnak majd, de most nem annyira érdekel. Még csak nem soká leszek nagykorú, de már úgy érzem, hogy minden dolgot elvesztettem, ami boldoggá tett valaha. Próbálom így is élvezni azt, ami van, de néha elgondolkozok azon, hogy mi lesz velem az életben. Már sok éve szinte csak kudarcok érnek és ez megsemmisítette az önbecsülésem. Teljesen motiválatlan vagyok és utálom amit csinálok, és amit jelenleg tanulok. Nem tudom így büszkévé tenni se a szüleim, se magamat. Egy ideje csak csalódást tudok okozni. Nincsenek rendes céljaim se.

A családom szétesett, ami maradt belőle ott csak utálat és komorság van. Ez így pár év alatt történt, és ha visszagondolok az azelőtti életemre, beleőrülök.

Nincs kedvem élni, mert csak rossz dolgok történnek velem. Ennek csak is én vagyok az okozója, de ha máris elcsesztem az életem akkor nem mindegy?

Csak annyit szeretnék megtudni, hogy érdemes e ezek után pszichológushoz fordulnom? Én úgy érzem, hogy nem tudna segíteni semmit. Lennék öngyilkos, de nem vagyok rá képes, mert ha kevés embernek is, de fájdalmat okoznék ezzel.

Viszont így teljesen tanácstalan vagyok. Azzal, hogy könnyebb legyen nekem, azaz megszűnjek létezni, azzal másoknak ártanék és ez önzőség. De magamat is sajnálom, mert semmi örömöm és életkedvem nincs.



2020. nov. 18. 02:30
 1/2 GepEpito ***** válasza:
2020. nov. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Ez csak egy „hullámvôlgy „ fiatal vagy ki tudsz jônni bellôle Akarattal persze. Javaslom, Hogy keres fel egy Pszichológust! Ezt nem kell szègyelni, Minden ember èletèben megtôrtènhet ilyesmi! Lègyszives ird Meg Nekem Privatba az egész probèmàdat! Szivessen segitek! Ûdvôzletem!
2020. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!