Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik ez a személyiségzavar?

Melyik ez a személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Egy konkrét személyiségzavar nevét keresem, akinek van tippje megköszönöm ha megosztja.

Tünetek:

- kisiskolás érzelmi intelligencia szinten ragadt

- gyakran és ok nélkül sértődik, hirtelen hangulatváltozás

- rejtett zavar, az veszi észre aki együtt él vele

- manipulatív

- jó emberismerő

- gyerekekkel egy idő után mikor túlnövik az ő érzelmi korát, nem tud mit kezdeni

- gyógyszeres kezelés nincs, pszichológus tudja kezelni ha felismeri magában a betegséget

Nagyon fontos hogy NEM nárcisztikus.



2020. nov. 18. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Borderline?

De fontos, hogy pszichológus vagy pszichiáter adjon diagnózist. Mert csak ezek a tünetek amiket felsoroltál nem jelentik azt, hogy személyiségzavaros az illető...

2020. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a nezen egy csomó összefoglalót lehet találni a személyiségzavarokról, meg a tünetekről.
2020. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Édesanyám járt évekig egy pszichológushoz és ő mondta egy családtagunkról hogy egyértelműen ez van neki a történetek alapján, de azóta elfelejtette a nevét ezért keresem.

Keresgéltem a neten de nem sokat találtam a tipikus borderline vagy bipoláris zavaron kívül, de még nézegetem.

2020. nov. 18. 23:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a személyiségzavaroknak tíz alaptípusa van. Ez borderline egyébként a leírás szerint.


[link]

2020. nov. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!