Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy egy nap...

Létezik olyan, hogy egy nap leforgása alatt diszgráfiássá válik valaki?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap folyamán munka közben és később telefonon is azt vettem észre, hogy elgépelek betűket és még visszaolvasáskor sem veszem észre a hibát, amit ejtettem. Nem nagy hibák ezek, inkább mondatalkotási hibák, amik akkor maradnak ott, ha a fejemben megváltoztatom a mondat szerkezetét és másat kezdek írni. Viszont átfutom a szöveget és semmi hibát nem észlelek csak utólag, második-harmadik átolvasásra.


Eddig ilyen nem volt, rögtön észleltem és javítottam mindig, ha hibát ejtettem.


Mi lehet vajon ez? És vajon itt ejtettem hibákat?



2020. nov. 19. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Fáradt vqgy, stresszelsz valamin, simán figyelmetlen vagy
2020. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Velem is van ilyen néha, vannak olyan napok, hogy képtelen vagyok normálisan leírni kb bármit is.. de nyugi, sztem mindenkivel megesik
2020. nov. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2020. nov. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Valóban kicsit stresszesebb vagyok mostanában, lehet hogy ennyi a gond. Köszi a válaszokat!
2020. nov. 19. 08:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan egyébként tényleg lehet, hogy egy nagyon enyhe diszgráfiát plusz figyelemmel ellensúlyozni tudsz, kivéve, mikor éppen holtfáradt/ideges vagy. Magas intelligenciájú részképességzavarosoknál könnyen előfordul, hogy emiatt soha senkinek nem is tűnik fel a probléma. De amit írsz, az inkább csak akut fáradtságnak vagy stressznek tűnik.
2020. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hű, mintha csak án tettem volna fel a kérdést.
2021. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Szia


Közben én rájöttem, hogy nekem a koronavírus miatt történt. Amikor itt feltettem a kérdést, akkor kb másfél hete múlt el a covid nekem. Utána még kb egy hónapig tartott az állapot. Már jól vagyok.

2021. júl. 8. 09:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem tuti nem az, mert márciusban volt utoljára olyasmi tünetem, mintha Covid lenne (nem az volt), viszont rettenetesen el szoktam szavakat gépelni, és nem veszem észre, ha háromszor elolvasom, se. (A telefon autocorrectje meg nem segít, csak hülye szavakat ír be.)

Viszont én sokszor kézírásban is cserélek fel betűket, pl s és k, r vagy s. Nem p vagy b. Pedig imádok írni. Néha kihagyok szavakat, mint és, nem, is.

2021. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!