Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a gondolkodásom...

Hogyan lehet a gondolkodásom pozitív, ha a környezetemben nap min nap lelki nyomorral, betegséggel, pesszimizmussal, időskori demenciával (nagymama) és folyamatos akadályokkal vagyok körülvéve?

Figyelt kérdés

2020. nov. 19. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Sehogy.
2020. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi célod, ami motiváljon? Én csak arra fokuszalnek... En is gaz kozegbe szulettem, nehez korulmenyek, nem vlt senki akire számíthattam, csak sajat maganra. Kb a szarból is próbáltam várat építeni. En se voltam mindig pozitiv, de tudtam es hittem, h egyszer lesz belolem valaki. Mindig arra torekedtem, h mas legyek mint az a közeg ahova születtem. Sikerult. De nehez volt... Mindig volt vmi amibe kapaszkodtam. Hol a sport, amit magamnak fizettem diak melobol, hol a fotozas vgy rajz. Tudtam mi akarok lenni. Es csak mentem elore. Igen sokszor depisne de vitrem magam. Ea amikor jottek a kis sikerek eszméletlenül örültem... Aztan a depiből is kilabaltam. Mar arra fókuszáltam ami nekem fontos. Es nem masokra. Nem masok lehuzasara stb. Lehet mas a hekyzetunk, de tudom, h neheu. Tarts ki es talalj vmit ami toluk elvonatkoztat. Engem a fotozas mar nagyon sokszor megmentett.
2020. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a körülmények teszik az embert, kérdező. A körülmény nem benned van, hanem körülötted. Kezeld is úgy. Nézz rá úgy, mint egy tereptárgyra. Ha akadályoz, ugord át, vagy kerüld meg. Csak a célodra koncentrálj.
2020. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Édesanyám megatehetetlen ALS-es fekvőbeteg, aki folyamatos ápolásra szorul, és hónapról hónapra romlik az állapota (már se a kezét, sem pedig a lábát nem tudja mozgatni, mindene fáj, a beszédét pedig csak nagy nehézségek árán lehet érteni). Éjjelente fél óránként - óránként hív magához valamilyen kéréssel, szükséglettel, nappal pedig - hiába lakik velünk betegápoló, engem is folyamatosan igénybe vesz. Folyamatosan lavírozok a munkám és a betegápolás között, mivel a COVID miatt itthonról dolgozom. Nagymamám, aki velünk lakik, szintén időskori demenciában szenved, idén 88 éves, és időnként hülyeségeket beszél, néha nem tudja, hol van, és nem ismer meg maga körül embereket, héna pedig heves érzelmi kitörései vannak. Ha pihenni szeretnék, általában munkámba temetkezek, mert ha nem dolgozok, édesanyám szó szerint azonal eláraszt a legkülönfélébb kérésekkel, a lényeg, hogy foglalkozzak vele. A hétvégéim pedig szinte csak abból állnak, hogy a beteggondozóval őt ápoljuk. Sajnos ezt nem tudom csak úgy átugrani és megkerülni, mert adott a helyzet. Otthonba pedig se édesanyámat, se nagymamámat nem akarom beadni, mert mindekettőjüknek ez lenne a halála. Egy ilyen helyzetben ti hogyan tudnátok pozitívan gondolkodni? Mi adna nektek támpontot, vagy lelki erőt?
2020. nov. 24. 14:17
 5/5 A kérdező kommentje:
...és köszönöm nektek az eddig beküldött válaszokat!
2020. nov. 24. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!