Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki miért szív? Más is azért...

Ki miért szív? Más is azért szív hogy kinevesse önmagát?

Figyelt kérdés

Én azért szívok mert nem merek szembenézni ezzel az élettel - és önmagammal. Félek a fejemben lévő belső zsarnok hangtól. Az éntől. Az egó-tól. Aki folyton kifogások mögé bújik, és ezzel legátolja önmagát. Aki mindig elbuktat egy adott ponton az életemben, és ez ellen nem sokmindent tehetek.A félelmeim végett aztán inkább nem csinálok semmit - ami így viszont eleve egy biztos kudarc. (Hiszen nem történik semmi.) Ezt látni viszont szintén csak egy belső felesleges őrlődés. Ha beszívok akkor ki tudom magam nevetni, hogy milyen buta is az ember, amiért így lett megteremtve. A végtelen lehetőségekből végül semmit nem használunk ki, és csak sodródunk mint a tehetetlen falevél egy nagy folyó sodrásában. Aztán egyszer csak lezuhanunk a végén egy vízesésbe, és véget ér a szenvedés. Erről szól az élet.

Ez a "természetes" nyugalom szerintem abban különbözik másféle "játékszerektől" hogy jól lehet közben gondolkodni. Észrevehetünk összefüggéseket, és megláthatunk dolgokat egy más szemszögből. Viccesen.



2020. nov. 20. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű ugyanazért szívNÉK, amiért olykor be is sörözök jó rendesen. Elveszik a felelősségérzet, nem gondolok a jövőre, ezek az esték erre vannak "kitalálva", hogy aztán másnap rohadt mocskosnak érezzem magam belülről, kívülről meg jó szarul. Lehet a fű kicsit egészségesebb lenne, de ha 100m-en belül megérzem a szagát, már hányinger :/
2020. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!