Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy gyógyuló borderline-ra...

Egy gyógyuló borderline-ra rossz hatással van egy nem kezelt borderessel való kapcsolat?

Figyelt kérdés

Az illető 5 éve jár terápiára, gyógyulnak a sebei, jobban kezeli a helyzeteket, sokkal egységesebb a személyisége. Viszont az egyik legjobb barátja, már több, mint 5 éve ismerik egymást, borderline-os. Dühkezelési problémákkal, végletes érzelmi reakciókkal, hangulatingadozásokkal, amelyek normális epizódokkal cserélődnek. Viszont amikor stresszes, nem tudja, hol a határ, az érzelmi és impulzuskontroll készségei szétesnek.

Milyen káros hatással lehet ez egy gyógyuló borderline-os ember számára? Felidézi a rossz emlékeket, az biztos. De mivel az illető a legjobban barátja, tudat alatt segíteni szeretne rajta és azért szereti is.


2020. nov. 20. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud rajta segíteni, mivel nem szakember. Annyiban adhat tanácsot hogy hol tud segítséget kérni.


Én is borderline vagyok, sajnos az általad említett nehezebb esethez tartozom.


Mi számít gyógyulásnak? Az, hogy 5 éve van párom? Jò munkahelyem? Saját magam által megteremtett anyagi biztonságom? Vezetői beosztásom?


Én hiába értem el bármit, váltottam többször környezetet, költöztem, éltem egyedül, párkapcsolatban, jártam több pszichológusnál, pszichiáternél, szedtem gyógyszert... érdemben semmi nem változott. Próbálom élvezni a viszonylag normális időszakokat, akkor döntéseket hozni.


Szerintem ezzel a személyiségzavarral nem nagyon tudnak mit kezdeni.

2020. nov. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Megosztanád kérlek a bővebb tapasztalataidat az utóbbiakkal? Hogy milyen volt egyedül élni, milyen volt a pszichológusnál, párkapcsolatban, stb.?

2020. nov. 21. 22:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkire jellemző az összes tünet. Pl rám az, hogy félnék az elhagyástól. Én jól elvoltam évekig egyedül, párkapcsolatban pedig nem vagyok betegesen féltékeny sem. Így nekem ez a rész működik. Nálam a hangulatingadozás, a dühkitörések, az önsértés (ez annyira nem gyakori az elmúlt pár évben) jellemző, na meg a szélsőséges viselkedés.


Pszichológus nálam nem működött, pszichiátriai gyógyszerek hatástalanok. Épp ezért tanácsot se adnék, mivel én nem tudtam változást elérni semmivel.


Kérdésre visszatérve, egyik borderline a másiknak nem tud segíteni, attól hogy megértik egymást még nem lesznek előrébb. Arra kell építeni ami van és nem a hiányosságokra.

2020. nov. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!