Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pszichózis lenne, esetleg...

Ez pszichózis lenne, esetleg depresszió?

Figyelt kérdés

Helló.


2 éve itthon 4 fal közt dobtam egy negyed ecstasyt(gyakran füveztem, speed és az eki is szerepelt a listán bulik adtán..3-4 napos menetelések stb.. szóval elvoltunk). A szer hatása alatt miközben épp folytam beugrott egy gondolat amit valami előhozott belőlem. Ekkor hirtelen megijedtem. Vagyis hát ez a kifejezés ha szavakkal ki lehet fejezni valahogy akkor édes kevés. Az ijedtségnél valami sokkal több volt ilyet ezelőtt még sosem éreztem. Gondolj bele abba, hogy kábítószerek(Eki, Speed és fű trió szokásosan csak egyedül ugye nem társaságban) befolyása alatt én full rá paráztam egy gondolatra, beszúrt a hasam tájéka…nem is mind ha beszúrt volna hanem mint ha fénysebességre gyorsulva elhúztam volna a belem. Mint mikor kb. felmész az 5 méteres sáncra, hogy te vagy a károly ugrassz egy fejest a 4 méteres vízbe és lenézel, és meginog a véred és beszúr a hasad…na azt kb 10000000x intenzívebben, pulzusom fel az egekbe és mint aki lefutotta a maratont vagy letekerte a Tour de France-t úgy elfáradtam fekvő helyzetben(asszem hiperventilláltam egyet) és lesokkolódtam. Zsibbadtam és kapkodtam a levegőt. Azóta javarészt felhagytam minden kábítószerrel. A fűtől (mint pl. most olvasd tovább légyszi) ha használtam mindig csak úgy felemelkedett a pulzusom(mint most is). És ilyenkor hirtelen rosszul vagyok. Régen folytam, zsibbadtam. süllyedtem, zuhantam a fűtöl most meg ez a magas vérnyomás. És most ráeszméltem arra, hogy valójában ilyenkor random elő jön belőlem a semmitől szó szerint egy extrém félelem és nem tudom mi ez. Na már most a füves részét azért hoztam fel mert amit szavakkal le tudok írni az így néz ki mint változás. A másik része ami minden nap van immár két éve kicsit cinkesebb mivel nehezen szavakba írható az érzés. Szóval eddig születésemtől kezdve volt egy képem. Mint pl. neked is. Csak másképp… kivéve ha nem abban a cipőben jársz mint lén és a kérdésekre keresed a válaszokat. Hátha neked is segít. Szóval eddig tök elvoltam, tök jó érzések voltak, közérzetem jó volt, kirobbanó erőben voltam, 115 kg-s magas, jó kondiban lévő srác voltam…nem a diabéteszes vagy felfújt fajta persze :D Szóval… és amióta ez történt: üresnek érzek mindent, sokszor hányingerem van, az emésztésem rossz és olyan dolgokat tapasztalok amikről eddig nem is tudtam, hogy létező dolgok, még tükrözésekre is elmentem az elején annyira be voltam parázva. És most is hogy beszívtam megint ez a hirtelen rosszullét és ennyi. Minden nap szarul vagyok, fáradt vagyok, émelygek sokszor, vezetésnél alig látok(eddig imádtam vezetni) ami sokszor ijesztő főleg sötétben, hogy jön valami szemből és mosódik minden. Ilyen eddig sohasem volt. Pl. ha töményet iszok szúr a hasam mint állat, magasabb a vérnyomásom, az is zavar sokszor, hogy elfáradok, izzadok. Rendesen hangoztatom már mindenki agyára megyek szerintem vele Orvostól orvoshoz jártam, minden nap azt hittem, hogy másnap meghalok úgy éreztem magam, furdallt a lelkiismeret mint állat(ez fél éven át intenzíven). Az emésztésem kuka, több kartonom és vizsgálatom is van ami negatív. Egyszerűen megváltoztam. Ebből hogyan tudnék szabadulni? Hogyan kaphatnám vissza a régi életem? Nagyon nehéz leírni tényleg…. deee ez nem én vagyok… gondoltam a depresszióra is, pszichiáter szerint pánikzavar-szindróma. Emésztési gondjaimra nem kapok választ. IBS és ennyi. Szarul léteimre nincs magyarázat. A vérnyomásom eddig átlagod de szerintem jóval magasabb mint a történés előtt… hiszen én szoktam mérni nem az orvosom. Szóval ja.. nagyon gáz minden, nagyon parázok folyton mert nem olyan egyszerűen létezni mint ezelőtt. Ja és a “pszichés” jelző a gyakori a szakemberek fejében én úgy érzem. Most is van kb 60 fok és remegek mint ha fáznék. Szóval ja, természetgyógyászokat meg hanyagolom, eléggé nevetségesnek tartom a módszereket amivel hipnózni próbáltak.


Van erre megoldás? Hogyan kaphatnám vissza a közérzetem, a régi énképem? Számtalan kérdést írtam már ki ide az emésztésemmel kapcsolatosan de semmilyen nemű válasz nem oldotta meg a problémám. Csak találgatások mentek. Ami ugye nem oldotta meg a két éve tartó állapot változásom. Jelenleg vitaminokat szedek és probiotikum port izok ami 20billiárt törzset tartalmaz. Ja meg nyugtatót (xanax 1.0) szoktam szedni ha nagyon gáz már minden. Néha segít gondolkodni picit. Néha úgy érzem mint ha érteném, hogy mi zajlik le velem néha mint ha nem. Talán más megközelítésből feltett kérdés ad némi esélyt a problémám megoldására.

Összegzésben: Szarul vagyok(nem tudom leírni), felborult az emésztésem, magas a vérnyomásom, néha súlyos betegnek érzem magam, nem tudom elengedni és amikor füvezek mint most is még jobban előhozza belőlem, felerősíti. De most először rájöttem arra, hogy olyan érzés mint ha paráznék valamitől de nagyon keményen. Talán a lazulás, folyás és a a mostani parázás elég jó változás és hasonlat ahhoz, hogy az ezelőtti közérzetem, egészségesnek vélt önmagam - és a mostani betegesgedő, rosszul lévő, papíron makk egészséges 22 éves srác keresi a megoldást.

Köszi, hogy végig görgetted, jófej vagy.


Pacsi.



2020. nov. 21. 01:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Irj nekem egy privit legyszi
2020. nov. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Szia!

Velem is hasonló volt. Alapjáraton depresszív ember voltam, nem ismertem magam, szorongtam, pánikrohamaim voltak 8 én keresztül. Ekkor megismertem a barátomat, és bevezetett ebbe a világba. A fű felerősítette bennem a pánikbetegséget, a hatása alatt, úgy éreztem ketten vagyunk, vagy hárman, de ketten biztosan a fejemben. Az első durva betépésemnél nem én mozgattam a testem, megtapasztaltam ezt a kettősséget. Én csak gondoltam arra, hogy jobbra kanyarodjak, majd elfordult a testem. A fű kétféle képen tud hatni, attól függ, melyik részét aktiválja az agyadnak. Vagy ellazít, vagy paranoid, skizofrénes tüneteket produkál. Nekem az utóbbiból van több, boldogságot csak akkor ad, ha alapból nagyon jó kedvem van, hisz hangulatfokozó. Egy év után kipróbáltam az extasy-t. Jóval kisebb vagyok, mint te, és egy negyedtől ugyanez történt velem. Egy rossz gondolat belém ivódott, felerősödött bennem a kettősség, én vagyok és a tudat alattim, aki mindent tud rólam, és nagyon haragszik. Egy hónapig úgymond skizofrén voltam, ez a pszihózis. Gyűlölt még a fal is, azt hittem én élek egyedül itt, a többiek, mind csak bábuk olyanok kezében, akik kintről nevetnek rajtam. Könyörögtem, hogy vigyenek ki. Nem bírtam kikelni az ágyból, de még feküdni se tudtam. Végig olyan volt, mintha be lennék állva, úgy láttam, de szerotonin nem párosult hozzá. Ordítottam az utolsó héten, már az öngyilkosságot fontolgattam, ha ez így marad, aztán egyik pillanatról a másikra eleresztet, majd napok alatt felépültem. Sokáig gondolkoztam magamon és az egészen, kivetült a halálfélelmem, le kellett győznöm. Meg kellett tanulnom elengedni az egómat. Azóta már rengeteget ekiztem, és megtanultam vezényelni a tudatomat. A rossz érzés kötődik valamihez, az okát megtalálva, feloldva elmúlik, ha csak nem vagy skizofrén, mert az más. Lehet én is azzá váltam, nem tudom, de azóta nem történt velem ilyen. Egy hete LSD-tem, ott viszont elfogott megint az érzés, de tudtam, hogy én irányítok, ha most hagyom, hogy felülkerekedjen, lehet nem kerülök vissza ép elmével. Éreztem végig, ahogy működök, és tényleg minden úgy volt, ahogy fejben eldöntöttem, nem hülyeség ez, pedig sokat kételkedtem benne, hogy tényleg mindent el lehet-e dönteni. Egyedül az maradt meg, hogy bármikor visszatudok kerülni extasy-s gondolkodásba, látásba, le is izzadok olyankor, görcsöl a hasam. Pontosan ezért neked is, mivel visszarepít téged elmében abba az állapotba, gondolom te is mindig kijársz WC-re mielőtt beütne, de ha nem is érzékeled hatással van az emésztésedre akkor, most pedig folytonosan, hisz még mindig ott vagy. A tested azt hiszi rajta vagy a szeren. Emlékezz vissza, mi volt a trigger, ami kiváltotta belőled a folyamatot, mi miatt érezhetted azt, hol éreztél ilyen gondolatot előtte, mi miatt lehet. Ott van a válasz benned, csak meg kell találnod.

2020. nov. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Már csak ennyitől is leizzadtam, fázok.:D
2020. nov. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Hárman laktok a testedben. Az egód, a painbody, az elszenvedő, akiből az egód táplálkozik, hogy még jobbá tegye magát, és ott a tiszta "lelked". Valamelyik részed sérült, és nincs összhang. Nálam a lelkem sérült, így az egómat kellett idomítani a lelkemhez, ezáltal megszűnik a painbody és csak ketten maradtok, végül minden duális.
2020. nov. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem olvastam végig a drogos élmény novelládat bocsi. Ha szarul vagy a drogoktól akkor ne drogozz, nem kötelező. Ha az élettől vagy szarul, akkor keress vmi megoldást, módszert, amitől jobban leszel, de nem drog.
2020. nov. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Endzsi, koszi. Ugyan ez! Igen mint ha rajta maradtam volna.
2020. nov. 21. 12:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Az elmult ket ev alart eloszor erzekeltem, hogy a semmitol felek. Eddig nem tudtam hova tenni az erzest
2020. nov. 21. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia én fiatal koromban sokat szívtam zent.. Nemtudom máshogy hogyan hívják azt hiszem herbál. Olyan mint a fű csak mindenféle szr dolgokkal befujkálják. Rengeteg változatát kipróbáltam. Két évig használtam vagy több.

Nekem a vége felé ugyan úgy mint neked hasonlók voltak. Extrém félelem pánik. Zuhanás. Az érzés hogy mindenki engem néz. Félelem hogy bepisilek és nem fogom érezni. Sírí csend. Kiszáradás kaja fless. Mintha kilöktek volna a testemből. Aztán leszoktam. Nem szívtam soha többe. Azthiszem ennek már 5 éve. De voltak bizonyos érzések amik a drog miatt megmaradtak a szorongás. És mostmár odág fajult hogy pánikbetegségre kezelnek..

Nem jó játék ez. Bárcsak soha nem csináltam volna. De sajnos ezen már nem tudok változtatni.

2020. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem a herbálra gondolsz? Nálam az az első ciginél kilőtte a kapufát...nagyon sok ismerősömnek a beleire ment rá...van aki vért f@sott vagy hányt.... És nekem az, hogy zuhanok, lebegek stb... az élmény része volt...én azt élveztem benne.... most meg pont mint ha fordítva lennék bekötve... Ez a bárcsak...hát amíg nem tudja meg az ember milyen veszíteni addig nem is fogja felfogni :D Aztán tudod.. mindenki mondhat amit akar :D
2020. nov. 25. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!