Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kávé vagy a koffein fogyaszt...

A kávé vagy a koffein fogyasztása tényleg csökkenti vagy hatástalanná teszi az antidepresszánst?

Figyelt kérdés
Reggel beveszem a két szem antidepit meg a szorongásoldót. De utána kávézok reggelente. Mostanában megint nagyon depressziósnak érzem magam, lehet hogy ez miatt. Már három éve ezt szedem és eddig minden nagyon jó volt. Lehet hogy a koffein miatt nem hat? Most nem kávézok egy ideig meglátom hogy mi lesz. 26/L

2020. nov. 22. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A koffein nagyobb dózisban feszültséget okozhat. Viszont elvileg nem befolyásolja a gyógyszerek hatását. Szóval nem hinném hogy a kávé van a dologban. De próbáld ki hogy abba hagyod, és kiderül..
2020. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
3 év után már hozzászoktál a gyógyszerekhez, így azok elvesztették már rég a hatásukat, ezt toleranciának hívják. Az antidepi hatását nem változtatja meg a kávé. A nyugtatóét annyiból, h a gyógyszer nyugtat,a kávé meg pörget, így kb kioltják egymást. Ha ideges vagy akkor ne igyál kávét. Ha meg túl nyugodt, akkor ne szedj nyugtatót
2020. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kave egyaltalan nem hatastalanitja, raadasul inkabb feldob. Amit okozhat, es nagyon kerulendo akkor, az panikroham.
2020. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 100 mg sertralint szedek reggelente generalizált szorongás, szociális fóbia, agora fóbia, meg klinikai depresszió ellen. Meg két fajta szorongás oldót. Frontint meg CBD olajat. Akkor lehet hogy már kevés? Vagy új fajta kéne?
2020. nov. 22. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami lehet benne, hogy csökkenti mert bár én nem szedek gyógyszert de ha 2-3 kávét megiszok akkor tiszta feszült vagyok. De valahogy nem tudom abbahagyni a kávézást.
2020. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én sem az a baj. Főleg az íze miatt iszom de csak max napi kettőt, van hogy csak egyet reggel. Ahogy megkívánom iszok egyet. Mindenesetre azért próbálom kontrollálni
2020. nov. 22. 19:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Koffeinmentes kávé nem lehet alternatíva,ha csak az íze miatt iszod?
2020. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De. Szoktam is csak az lefőzős, és nem tudom hogy kell a kávéfőzőt kezelni mert elég régi és bonyolult.
2020. nov. 23. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!