Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok és valószínűleg...

Szorongok és valószínűleg depressziós vagyok, de merek segítséget kérni, mert félek hogy kinevetnek?

Figyelt kérdés

Huszonéves egyetemista vagyok, már egész kiskoromtól ez a problémám. Betegesen szorongok, kevés az önbizalmam, és az éveken át tartó depresszióm szélsőséges hangulatingadozásokba csapott át.

Gyerekkoromban anyám el akart vinni pszichológushoz, de apám nem engedte, mert ő nem hisz az ilyen 'úri betegségekben'. Azóta is bennem van a gondolat, hogy valójában semmi bajom és ha orvoshoz megyek emiatt, ki fognak nevetni.

A hangulatingadozásaim miatt tanulni sem tudok rendesen, valamint sokat gondolok az öngyilkosságra, de nem tenném meg, csak reménykedem, hogy valami halálos baleset ér. Hajlamos vagyok az önpusztításra és a függőségekre, bármit megtennék, hogy elmeneküljek magam elől. Régebben ittam esténként meg anyám fájdalomcsillapítóit lopkodtam, mostanában rosszullétig eszem magam, mert ez a legkevésbé feltűnő. Elegem van ebből a folyamatos önmagam ellen vívott harcból, már úgy érzem nem bírom tovább.

Pszichológusra nincs pénzem, tb-s meg nincs itt nálunk. Szerintetek elmenjek pszichiáterhez vagy ne, mert csak kinevetne az 'úri betegségem' miatt?

Köszönöm hogy elolvastad.



2020. nov. 22. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
mindenképp menj el, nem fognak kinevetni
2020. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Senki nem fog kinevetni, menj el mindenképp, használni fog.


Nem úri betegség a depresszió! Persze vannak, akik "divatból" mondják, ezért sokan nem tartják komoly dolognak, de egy orvos tudja, hogy az.

2020. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Segítséget kérni nem szégyen!

Menj nyugodtan! Nem fog kinevetni.

2020. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
A pszichiáter nem fog kinevetni! Pontosan ismeri a betegség mi den kis részletét.
2020. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat jelent!

Erőt veszek magamon és elmegyek. Sajnos mostanában már az is csoda, ha egyáltalán el tudom érni telefonon a háziorvost, remélem sikerül beutalót kérnem.

2020. nov. 22. 21:31
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Hol laksz? Hátha mégis van tb-s mentálhigiénés gondozó.
2020. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
98%

Én ugyanígy voltam, mint te. :) Menj el szakemberhez, sokat fog segíteni. Csak egy kicsit hosszabb távú folyamat. De segíteni fog, csak tedd meg, amit tanácsol. Szorongásra fogsz kapni nyugtató gyakorlatokat. A tudatalattidat kell megváltoztatni és azt csak sok gyakorlással lehet. Mint amikor megtanulsz úszni, vezetni stb. Minden gyerekkorra vezethető vissza, nyilván apád "leszarom" stílusa is közre játszik, hogy ilyen lettél. Akár gyerekkori bántások suliban, ilyesmik, ha voltak. Nekem elég volt a szüleim közömbössége felém, hogy szorongóvá váljak.

Úgy írod, hogy anyud azért melletted állna, akkor mondd el neki is, esetleg adjon rá pénzt is, ha csak privátul megy. Szégyellni nem kell, főleg nem segítséget kérni. Az ember semmit sem ér el maga. Sokat számít szülői, testvéri, baráti támasz, már gyerekkorban is, hogy hogyan fejlődjön a jellemed.

Nem kell köszöngetned sem, hogy elolvasta bárki is, ne érezd magadat alsóbbrendűnek. :) Hidd el, hogy számít a véleményed, akár társaságodban is, ha van, vagy ha majd lesz.

Hajrá!

2020. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6# Egy kisvárosban lakom, pontosan nem szeretném leírni hogy hol. Pszichológus nincs, akart volna menni egy rokonom is, de mondták, hogy az itt hiánycikk, pszichiáter van.

Csak gyerek pszichológus van, oda meg nem mehetek.


7# jó ilyen sikertörténetet olvasni, remélem hamarosan nekem is javulni fog a dolog. Teljesen rámegy az egészeségem fizikailag, meg az sem állapot, hogy erről szól az egész fiatal korom.

Anyám is ilyen szorongós típus, de én még őt is felülmúlom. Nagyon nehezen tudok beszélni a problémáiról, már az is nagy előrelépés hogy kiírtam róla kérdést. Ismerősökkel biztos nem menne, magamnak is alig ismerem be, hogy ez így nem normális, mert a negatív tapasztalatok miatt félek a megbélyegzéstől. Az egyik ok apám hárítása, aki gyengeségnek és kitalációnak tartja a mentális betegségeket, a másik talán egy bunkó neurológus, akihez egy teljesen más probléma miatt mentem. Megalázott, bolondnak nevezett és gúnyosan nevetgélve felsorolta a mentális bajaim (amikben amúgy igaza volt). Akkor még teljes tagadásban éltem, így extra rosszul érintett.


Kívülről egyébként kifejezettem nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak tűnök, vicces és laza vagyok, de belül folyamatosan küzök magammal, ürességet érzek és szorongok.

Köszönöm a bíztatást!

2020. nov. 23. 11:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! Hogy vagy most?
2022. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!