Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kijöhetek-e a depressziós...

Kijöhetek-e a depressziós epizódból, ha az azt kiváltó tényezők nem szűnnek meg?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, 10 éve, kb. évente másfél évente jön, egy kb. fél éves depressziós időszak az életembe. De, ha a kiváltó okok elmúlnak, akkor rendbe is jövök, és újra boldogabb időszak jön. Kb. tudom, hogy most a munka váltja ki a depressziót, de tudom, hogy nem fognak javulni azok a dolgok a munkahelyemen, amik miatt szorongok, ideges vagyok. Mire számíthatok így? Elmúlhat a depresszió?

2020. nov. 25. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmúlni? Attól hogy elcsodálkozol rajta? Nem fog.


Kezeltesd magad. Úgy elmúlik.

2020. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Abban biztos vagyok, hogy vissza fognak jönni a negatív periódusok, ha nem kérek segítséget. De olyan volt, hogy jött valami pozitívabb változás az életemben és jött is a pozitív hullám. Az a kérdésem, hogy a külső körülményeim pozitív irányba történő változása nélkül jöhet-e egy pozitívabb hullám.
2020. nov. 25. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván igen, minden depressziónak vége van egyszer.
2020. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Igen, a külső körülmények változása nélkül is jöhet egy pozitív hullám benned, de azt, hogy feltárd a depressziódat mélyebben kiváltó okokat fontold meg, hogy megbeszéled egy szakemberrel. Szerintem arra lenne szükséged, hogy a külső tényezők (akár negatív, akár pozitív) ne tudjanak kilendíteni ennyire extrém irányban.
2021. dec. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!