Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen traumatikus példákat...

Milyen traumatikus példákat lehet felsorolni, HA valaki szociopatává válik?

Figyelt kérdés
Ez gyermekkorban alakul ki, amikor a gyerek olyan dolgokat él át, ami miatt később bántalmazó lesz. Érdekelne, hogy pontosan milyen nehéz dolgokat éltek át ők ennyi évesen? Sokan tapasztalhattunk meg negatív élményeket, de legtöbben még sem lettünk pszichésen betegek - legalábbis nem szociopaták.

2020. nov. 27. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Szociopataként SZÜLETIK valaki, nem kialakul!
2020. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amire te gondolsz az a pszichopata, ami genetikai. Olvass utána.
2020. nov. 27. 17:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Irj rám privátba

Írok dolgokat ha akarod

2020. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alice147 válasza:
50%

Ez engem is érdekelne.

Mik a szociopata tünetei? Hogyan kell kezelni a, szociopatákat?

2020. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
A szociopata nem ugyanaz mint a pszihopata. A szociopatát sokat bántották gyerekként és az miatt lett erőszakos mindenkin átgázolo.
2020. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5# pontosan.
2020. nov. 29. 12:46
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

A szociopátiához is szükséges némi genetikai hajlam. Nemcsak szociopatákat bántottak gyerekkorukban, hanem valószínűleg az összes személyiségzavaros egyént. Mégis máshogyan reagál a traumára egy borderline és egy nárcisztikus, vagy egy dependens és egy szociopata.

Tehát ahhoz, hogy valakinél pont a szociopátia alakuljon ki, kell erős hajlam. A pszichopátia pedig agyi defektus, kisebb az amygdala mérete stb.

2020. dec. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.
2020. dec. 9. 08:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Például:Hazavisz a gyerek egy kutyát,mert találta az utcán,szeretné megtartani,de az apja felköti a kutyát egy fára a gyerek szeme láttára.

Vagy apuka úgy veri a gyerek kistestvérét meg folytogatja,hogy majdnem megöli,a gyerek ugrik rá az apjára,hogy megmemtse a testvérét,utána Ő lesz agyonverve.Mikor elkezd nőiesedni,molesztálja.Ilyesmik.

Ez nem velem történt.Én a szociopata vagy pszichopata áldozata voltam...És Border lettem...

2020. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám állami gondozott gyerekekre felügyelt, ott találkozott ilyenekkel. És mivel néha bevitt, ezért én is. Ott volt egy kisgyerek, asszem 9 évesen került hozzánk. A szülei verték, és bevonták a szexuális életükbe. Miután ebbe az otthonba hozták, olyan volt, mint egy angyal. Mindenben segített, rajzolt nekünk, virágot szedett, stb. Nem is értettük, hogy a nevelőszülők miért adták vissza. Eljátszotta a jógyereket, hogy megszeressük. Mintha érezte volna, hogy az első benyomás mennyire fontos.

Aztán ahogy telt az idő, egyre szemtelenebb lett. Visszabeszélt/feleselt, ha valamit kértünk, nem csinálta meg, és így tovább.

Egy kis idő elteltével újabb fokozatot lépett, elkezdődtek a dührohamok, a saját maga bántalmazása, ordibálás.. Folyton a szexről beszélt, kinyalta az angry bird plüss madarat, rázta a seggét. Úgy táncolt, mint egy sztriptíz táncos nő.

A 4. szint volt a legmagasabb, ameddig a nevelőszülők is bírták, amikoris elkezdett a testnedveivel játszani. Teszem azt: a székletét szétkente a wcn, rávizelt a falra, mindent összenyálazott, köpködött, hánytatta magát. Mindeközben folyamatosan bántotta a körülötte lévő gyerekeket, meg saját magát is, nem tudta elviselni a szabályokat. Annyira sajnáltam, és hittem azt, hogy a szeretetem meggyógyítja, de nem. Mindig volt valami hátsószándéka, és ennek megfelelően viselkedett. Amikor kellett valami, úgy tudott nézni, mintha csodálna téged, sőt! mintha szeretne. Aztán csak addig voltál jó, amíg ki tudott használni. Nagyjátékos volt.. Én őszíntén szerettem, és próbáltam segíteni rajta, türelmes voltam. De sajnos szegénykém menthetetlen volt.

Magántanuló volt, mert az osztálytársait felrúgdosta, aztán egyszer a házvezetőnő telefonált anyunak, hogy a gyereket a tanárok kergetik a négysávos úton.

Egyszer olyat is csinált, hogy felakasztotta magát, amikor egy percig nem figyelt rá senki, az volt a szerencséje, hogy az egyik lány megemelte, mielőtt vége lett volna. Már lilult a feje.

Az egyik olyan idős gyereknek mint ő, eltörte a kezét. És hasonló finomságok.

Végül elvitték egy speciális otthonba, mert mi nem bírtunk vele.

16L

2020. dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!