Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez?/Milyen jelensé...

Mitől lehet ez?/Milyen jelenség lehet ez? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Másolni szeretnék egy 2012-es leírást, ezzel kapcsolatos, s egytől egyig ez van velem is..sajnos nem volt semmi érdemleges válasz


"Szóval, az utóbbi időben rengeteg gondolatom volt, tényleg állandóan csapongtak a gondolataim, néha már azt kívántam, bár ne gondolnék semmire, de ezt már nem bírom. Aztán most mintha teljesült volna, olyan üresnek érzem magam, a fejem, mintha nem lenne semmi gondolat benne. Szóval így magától nem ugrik be semmi gondolat, csak ha kifejezetten gondolni akarok rá... Tehát mondhatni most csend van a fejemben. Csak olyan fura, megmagyarázhatatlan érzés, inkább kellemetlen... Mintha mindent 'csak úgy' csinálnék, anélkül, hogy felfognám... Ez normális, vagy idegösszeroppanásom van?

Egyébként idén érettségizem és nagyon stresszes voltam az utóbbi időben, nem tudom, ez számít-e valamit."


Stimmel minden, de ezen a "mindent csak úgy csinálnék" dolgon még nem gondolkodtam..nagyon fura, azzal egészíteném ki, hogy mintha eddig nagy nyomás lett volna a fejemben mindig...mivel ez olyan állapot, h könnyen megszokja az ember, ezért félek..lassan nem látom a képlet baloldalát..



2020. nov. 28. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami konkrét? Amikor csapongó gondolataid voltak, akkor mire gondoltál általában?
2020. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amit csak láttam magam előtt, overthink volt csöppnyi dolgokon is akár(ha nem történt semmi fontos a közelmúltban velem kapcsolatosan, amin lehetne..)De, ha nem is a környezetemben lévő dolgokon gondolkodtam akkor a világon, meg a többi érdekes témákon, röviden: filozofálgatások voltak.. nem az a lényeg, h min hanem, h nem magától...)"Így magától nem ugrik be semmi gondolat, csak ha kifejezetten gondolni akarok rá" - A lány is jól leírta. Mintha pihenne most..megyek az utcán s néha nem gondolok semmire, s előtte viszont mindig(érzem is néha, h üres tekintetem lehet kívülről). Sajna egy átdolgozott munka után este szülinapot ünnepeltünk, s másnap óta...Gondoltam arra, hogy nem hagytam pihenni az agyam, így elveszíthettem az egyik jó/x képességem vagy éppen az erős?aktivitását..erre vagyok kíváncsi. Fura lehet ez így, de most na...jól jönnének a hozzászólások, mert hátha lesz benne vmi kulcsszó, aminek utána tudok nézni és tovább.
2020. dec. 16. 00:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Átdolgozott éjszaka*
2020. dec. 16. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem pl. két kulcsszó ugrik be az írásodról: az egyik az alváshiány, a másik meg a motiválatlanság. Az utóbbira megoldás, hogy keress magadnak valami közeli vagy távoli célt, amely motivál, amit elérhetsz, aminek kifejezetten jót tesz, ha minél többet gondolsz rá, az előbbire meg értelemszerűen a megfelelő mennyiségű ÉS minőségű alvás minden depresszió alapja.
2022. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!