Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki küzdött már le súlyos...

Valaki küzdött már le súlyos kényszergondolatokat?

Figyelt kérdés
Orvossal, egyedül stb... Bármi érdekel.

2020. nov. 28. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én adhds vagyok és volt arról tréning és ott a könyvben van szó ilyen automatikus gondolatokról. Az nem tudom ugyanez e. Mindenesetre az nekem segített ezt kicsit átértelmezni magamban. Bár nekem azért nem brutál szint volt ezekből.
2020. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2020. nov. 29. 08:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy régebben bescanneltem ezt a fejezetet valakinek nézd meg nem tudom hasznos e, az első pár oldal csak az előző fejezetek ismétlése, meg ez ilyen munkafüzet jellegű azért van ennyi ismétlés.

[link]


amúgy nekem annak belátása volt fontos ebből leginkább, hogy egy csomó ilyen gondolat tartalma az nem reális, hogy van bennük valami nem igaz, amit a könyv logikai hibának nevez. pl ha az a gondolat tűnik fel a fejemben, hogy soha semmit nem tudok befejezni, az nem egészen igaz. tényleg vannak fontos dolgok amiket nem, de vannak dolgok amiket igen. én ezt a túl általánosítást sokat csináltam magamnak. most is néha csinálom de egyből beugrik, hogy ok ez nem egészen igaz.


meg az is fontos, hogy ezek valami automatizmusok amik bizonyos helyzetben jönnek, és ezeket is fontos szétszálazni és után lehet gyakorolni. átszoktatni a régi gondolkodási szokást, ami kicsit olyan mint egy pavlovi reflex. amit szintén ki lehet oltani.


de nekem maga az sokat adott, hogy azt beláttam, hogy ezek nem igazi gondolatim amik igazak, hanem inkább valami spam féle az elmémben, ami valahogy keletkezik. mert ez segített, hogy ne adjak súlyt ezeknek.

2020. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én ERP terápiával küzdöttem le, még nem vagyok tökéletesen, de már sokkal jobb. Sajnos csak angolul találtam meg, de itt hagyok egy linket, hátha érdekel: [link]
2020. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!