Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Online pszichológia mennyire...

Online pszichológia mennyire működő képes?

Figyelt kérdés
Kellene egy pszichológus nekem, de most a vírus helyzet miatt online fogadnak sok helyen. Nekem meg úgy hiányzik belőle a személyes kontakt. Mennyire működik a teams/skype pszichológus nálatok?

2020. nov. 28. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Működik, jobb a semminél, de azért élőben hasznosabb. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, nem rajongok az emberekért és ez egyébként is kényelmesebb, de a személyes találkozókat jobban szeretem. Vágj bele így, egyelőre mást nem tudsz (a halogatáson kívül), ha nem tetszik, később átválthattok a személyes találkákra
2020. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, mint a semmi, de a terápiához ez nem elég. Nagyon fontos a testbeszéd, amit nem látunk egy képernyőn keresztül, mivel torzul az arc, a hang, a mozdulatok. De ez csak az én véleményem. Szerintem úgy lehetséges őszintének és megfelelően nyitottnak lenni, ha nincs a terapeuta és a páciens között egy virtuális, sőt semmilyen gát. Arról nem beszélve, hogy az utóbbi mennyire nehezíti és megakadályozza a bizalom kialakulását.

Persze hozzá lehet szokni, de olyan 60%-ban hatékony így a terápia.

2020. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!