Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akaratlanul formálódik a...

Akaratlanul formálódik a személyiségem és kényszergondolataim vannak. Hol keressek átmeneti megoldást? Van-e lehetőségem beszélni valakivel erről?

Figyelt kérdés

Most egyedül vagyok, nincs kivel beszéljek, nincs ki elterelje a figyelmemet. Van egy fejnélküli figura, akit rendszeresen magam elé képzelek. Egy ideig csak este jött, de mostmár napközben is bevillan a képe. Kényszergondolatok, álmodozás órákon át megy. Nagyon élénk a fantáziám és úgy érzem, hogy valami a toronyban megzavarodhatott. Sokkal csendesebb vagyok és nincs semmi kedvem beszélni másokkal. Sokszor csak magam elé bámulok és olyankor a kedvem semmilyen, akváriumszerű lesz.

Olyan mintha akaratlanul formálódna a személyiségem, csak rossz irányba, a saját hangom is csak mondja a dolgokat. Egyre durvább dolgok felé megyek és beleszívódnak az agyamba. Egy rajzfilmet nem tudok megnézni anélkül, hogy hirtelen ne valami groteszk képpé változzon a képernyő. Hirtelen villannak be a képek és gyorsan tűnnek el, ilyen villódzóak.

A fejem fáj, szédülök, enyhe nyomást is érzek kétoldalt. Ingerlékenyebb is vagyok. Naplóba írogatom ezeket dátummal és rajzokat is csatolok melléjük. Tanulás is nehezebben megy, de bírok vele. Jelenleg nem rendel orvos, nem is lenne lehetőségem elmenni vagy online keresni egyet. Átmeneti időre keresek megoldást, viszont nem tudom hol keressem. Semmiképp sem szeretném, ha a személyiségem abba az irányba alakulnak, amerre a hang és gondolatok vezérlik. Jó lenne, ha tudnék erről beszélni valakivel, de erre most nincs lehetőségem. Magam próbálok következtetéseket levonni, de nem vagyok képzett pszichológus, terapeuta, nem tudom kezelni magamat.



2020. dec. 1. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Irj rám privátba


Én is tapasztalok ilyeneket

És te is csinálsz olyat hogy bizonyos élet helyzeteket képzelsz el és mindkét szerepet eljátszod fejedben?

2020. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mennetek el futni a szabadba. Rendszeresen. Akarmilyen lassan futsz,kitoflodnek a fejedbol a hulyesegek.
2020. dec. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: Elég!!! Elég a bagatellizálásból!


Az első a szkizoid személyiségzavarra gondolhatott, nem kizárható. Kérdező: olvass utána angol fórumokon, a magyar alig ér valamit.


Én még kezdődő pszichózist is el tudnék képzelni, de ehhez valóban szakvélemény kell.

2020. dec. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utánaolvastam a #3as válaszban leírtakra. Szkizoid személyiségzavar illik rám, de ezt majd az orvos megmondja. Angol oldalakon nagyon érdekes információkat találtam róla. Nem igazán érdeklődöm az emberek iránt, egy jó barátom van. Ő mindig ír nekem és ha vele vagyok biztonságban érzem magam. Nemrég szerelmet vallott nekem, nem reagáltam rá. Nem lepett meg, előtte már próbált flörtölni, de nem érdekelnek a párkapcsolatok. Az emberek csak fantáziaszinten izgatnak, egyébként élőben nem tudok izgalmi állapotba kerülni. Motivációm nem igazán van, csak élek, mint hal a vízben. Leginkább a túlélés a fontos, pont annyi erőfeszítést teszek, amennyi szükséges, hogy élni tudjak.
2020. dec. 2. 10:24
 5/5 A kérdező kommentje:
A hangok sokszor arra próbálnak terelni, hogy hagyjam el a közösséget. Az emberek túl érzelmesek, nincs szükség arra, nem lehet őket kedvem szerint irányítani, nem lesz ott jó nekem. Eddig egy maszkkal az arcomon éltem, hogy betudjak illeszkedni valamennyire, de most valamk le akarja venni azt a maszkot. Furcsa érzés.
2020. dec. 2. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!