Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor érzékelhető a Scippa...

Mikor érzékelhető a Scippa nevű antidepresszáns hatása?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, alapvetően éjjeli bagoly típus, egyszerűen csak olyan kellemesen nyugodt az éjszaka, mindig akkor vagyok produktív. Azonban a jelenlegi iskolám olyan, hogy reggel normál tanítási időben kezdődik, és gyakran volt olyan, hogy képtelen voltam éjjel aludni, és alig két óra alvással mentem be az iskolába. Azért is volt ez, mert alapvetően erős szorongásaim vannak, és ez a koránkelés kényszer még jobban ráerősített. Pont elkezdődött az online oktatás (azaz elég két órával később felkelnem, ami azért pozitív), mire odajutottam, hogy elmentem egy pszichiáter szakemberhez, aki felírta nekem a 10 mg Scippa nevű gyógyszert, most van három hete, hogy szedem, azt mondta a pszichiáter, hogy mostanra már éreznem kéne a hatást, de a héten már másodjára ébredtem pánikérzéssel, és heves szívdobogással.

Másnak használt ez a gyógyszer? Ha igen, mennyi idő alatt éreztétek, hogy csökkent a szorongás?

Jártam már korábban több pszichológushoz is, akik segítettek bizonyos dolgokban, de az erős szorongás szinte egész végig megmaradt.


2020. dec. 3. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet nem olyan bajod van amire ez kellett volna, komolyabb vizsgálatok nélkül szoktak erős gyógyszereket felírni sajnos és cserélgetni, hátha valamelyik használ, de ha árt és mellékhatása lesz akkor azt csak a betegséged tünetének fogják venni.
2020. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is 21 éves vagyok. Scippával kezdtem. 6 hónapig szedtem mert a pszichiáterem nem akarta leváltani,mert ez egy szuper "új" gyógyszer várjunk még hátha hat,de nem hatott.

Harmadik próbálkozásra találtunk olyan gyógyszert ami bevállt,de sajnos hamar abba kellett hagynom mert a szervezetem nem bírta. Sajnos ez ilyen kísérletezni kell.

2020. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia én 25 éves nő vagyok. Nekem be vált a scippa de 2 hónapja vagyok tőle sokkal jobban. Ezeknek a gyógyszereknek nagyon sok idő kell míg hatnak. És 20mgot szedek. Mellékhatásai voltak az elején. A pánikroham szerű rosszul léted ilyenkor már rossz jel. Ilyenkor nekem mindig emeltek és végül mostmár ezek megszüntek. 3 hét után már kellene valamit tapasztalni hogy a szorongásod kezd enyhülni. Ez mellé a gyógyszer mellé én szedek még frontint mert azokon a napokon ugye.. Nagyon lennvagyok érzelmileg. Néha a scippa sem tud stabilan tartani amikor nagyon ingadozik a hangulatom de egyre inkább beválik.
2020. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 róbert dávid ***** válasza:
Én szedem 1 éve nekem semmit nem használ már,orvos nem cseréli le egyenlőre
2020. dec. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!