Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, ti hogyan...

Pánikbetegek, ti hogyan küzditek le az utazástól való félelmet, rosszulléteket?

Figyelt kérdés

Sajon nem igazán merek vonatra ülni illetve elmenni bárhova egyedül pl.:nagyobb bevásárlóközpontokba vagy ahol sok ember van stb. Mert mindig rosszul vagyok szédülök, hevesen vér a szívem. A vonaton pedig jönnek a pánikrohamomok volt már olyan hogy le kellett szallnom a következő megállónál mert már annyira szédültem.

Valami ötlet? Ti mit csináltok ilyenkor?



2020. dec. 5. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Utazás elött egy órával gyenge nyugtató 0,25. Lekell tölteni valami jó filmet ami elég hosszú. Vagy a természet hangjait. Nekem lágy eső hangok vannak a telómon és ha a párom horkol akkor is simán eltudok aludni ha bedugom a fülembe. Mások még a cica dorombolására esküdnek meg a tűz ropogására. Megnyugtató hangja van.
2020. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség, és a pánik roham két különböző dolog. A rohamnál nincs hírmolekula probléma, könnyen, gyorsan gyógyítható.
2020. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már félelemből produkálsz ilyen tüneteket nekem is volt ilyen. Meg kell értetned magaddal hogy egyedül sem fog senki bántani a vonaton bevásárló üzletben nem lehet semmi baj es mar csak azert felsz mert" mindig szoktal". Ergo elhiteted magaddal fejben előre hogy rosszul leszek ez egy kognitív torzítás. Először el kell hinned hogy ezek nem indokolt tunetek es edzened kell magad ezekben a helyzetekben. Tedd fel magadnak ezeket a kerdeseket. Mi a helyzet? (Vonaton vagyok) Mit érzek? (Hanyinger szedules) mi az automatikus gondolat? (Rosszul vagyok el fogok ajulni) mi a bizonyitek hogy ez igaz? (Volt mar ra pelda v. nincs ra bizonyitek stb) mi a bizonyitek hogy nem igaz amit gondolok? (Nem ajultam el, mas emberek is jol vannak tehat nekem sincs okom felni) mi a realis gondolat? (Nem bant senki nem figyel ram senki nem eshet bajom)


En pl amikor ezeket vegig gondolom szokott segiteni

2020. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem voltam soha diagnosztizált pánikbeteg, de a vonatozás egészen öregkoromig mindig idegesített. Én akkor annak tudtam be, hogy nem volt tisztességes tájékoztatás sem a pályaudvarokon, sem a vonatokon és bennem a hiányos informáltság okozott egy bizonytalansági érzést. Amióta sokat fejlődött a vasúti tájékoztatás rendszere, azóta sokkal kevésbé érzem a bizonytalanságot és feszültséget.
2020. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Asztrid2 válasza:
45%
Diagnosztizált generalizált szorongásom van, pánikzavar, szociális és agora fóbia, krónikus depresszió, és Tourette-szindróma. Én 0.25-ös frontint veszek be, anélkül el sem indulok. Egyébként a stressz miatt fáj a gyomrom, hányingerem van, nagyon izzadok, úgy érzem megfulladok. De ha beveszem előtte akkor semmi ilyen nincs.
2021. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!