Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 hónapja hasmenéses széklet?

2 hónapja hasmenéses széklet?

Figyelt kérdés

Amikor a barátnőm elég kegyetlen módon vetett véget a kapcsolatunknak, akkor eléggé magambazuhantam. Stresszes voltam, stb - gondolom emiatt volt akkor hasmenésem.

Az a helyzet, hogy most eszméltem rá, ezutóbbi a mai napig megvan. Már két hónapja, napi szinten. Mit lehet ilyenkor tenni? Vegyek be valami gyógyszert? Vagy próbáljam meg valahogy jobban feldolgozni ezt az egészt?



2020. dec. 5. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gondold át ezt az egészet, fogadd el, dolgozd fel. Pszichoszomatikus ők, ha valamit "nem tudsz megemészteni", nem vagy hajlandó elfogadni. Akkor is így reagál a szervezet, ha sok a harag és a düh.
2020. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A lelkeddel foglalkozz. A hasmenés csak egy tünete ennek. Nem kell vele foglalkozni.
2020. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Harag kevésbé van, inkább szomorúság, és, hogy nem tudom a választ a miértekre.😕
2020. dec. 5. 11:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha ez a hasmenéses állapot már ennyi ideje tart, nem ártana orvoshoz menned, mert lehet a szakítástól függetlenül gyomor gondjaid vannak.
2020. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az agy és a gyomor, emésztés között van kapcsolat. Szóval lehet ennek a hatására felborult a baktérium flórád.


Vegyél probiotikumot(ha pénz nem számít akkor valami minőségibbet) és szedd be. És közben szerintem azt kellene csinálnod, hogy menj vissza nagyon basic kajákra, amit ilyenkor szoktak, főtt rizs, főtt krumpli, piritós és edd pár napig és nézd meg jobb e. És utána is egyél jó baktériumat segítő ételeket. kaukázusi kefír, élőflórás joghurt pl.


meg úgy egyáltalán figyelj oda a táplálkozásodra, ne junk foodot told. meg ne cukros dolgokat.

2020. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Megpróbálom ezt. Aztán ha nem jön be akkor doki 😕🤷 gondolom nem egészséges a jelenlegi helyzet
2020. dec. 5. 15:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Én az alapján írtam ezt, hogy antibiotikumot kellett szednem fogászati dolog miatt és utána lett hosszabb hasmenésem és ott mondta ezt a doki. Ő amúgy enterol probiotikumot ajánlott. És azt mondta, hogy az történt valószínűleg, hogy a beleinkben él rengeteg féle baktérium és ezek arányai nagyon számítanak. És az lehetett nekem, hogy fölénybe kerültek a nem jók. Nyilván a tiéd más dolog, de kicsit azért hasonló is.


Amúgy azt is mondják, hogy a baktérium flórán hatással van a hangulatunkra is. Mert két irányú a kapcsolat.


És igen ha nem múlik hívd fel a dokit. De akár így is felhívhatod. Most úgy sem tudsz bemenni.

2020. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A hasmenés azt jelenti, hogy naponta legalább háromszor WC-re kell menned, és híg székletet produkálsz.


Erről van szó? Vagy normális a ritmus, csak laza a széklet?

2020. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Normális a ritmus, napi egy, csak híg.
2020. dec. 5. 17:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Mennyire híg? Vízszerű?
2020. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!