Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van?

Szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta tudom magamról, hogy szégyenlős szorongós típus vagyok. Nem szeretek szerepelni, nem szeretek középpontban lenni. Mindig úgy érzem engem néznek, hogy ciki amit mondok vagy csinálok. Inkább meg se szólalok, nehogy hülyeséget mondjak és kinevessenek. Ezzel megtanultam együtt élni, ma már senki nem veszi észre ezt rajtam. Dolgozom, családom van, férjem és gyerekem. Régen nem tudtam enni se mások előtt, étteremben főleg nem. Ezt is le küzdöttem nagy nehezen, bár a mai napig gyűlölöm ezeket a helyzeteket. Mostanában viszont valami megint megváltozott. Egyre jobban bezárkózom. Ez már nem szorongás, vagy félelem a kínos helyzetektől, hanem egyszerűen fizikailag rosszul leszek és lehangolt, ha el kell hagynom a lakást. Szabadnap után munkába menni kínszenvedés. Már előtte való nap gyomoridegem van egész nap, nem érzem jól magam. Pedig szeretem a munkahelyemet, a kollégákkal sincs semmi gond. Mégis rossz érzés a tudat, hogy el kell mennem otthonról. Nem szeretek kimenni sehová. Boltba se, családot látogatni se. Úgy kell könyörögni, és nagyon rövid idő után úgy érzem haza akarok menni. Mostmár szó szerint szinte csak a munkahelyre járok el. Orvoshoz is volt időpontom vizsgálatra, nem mentem. Nem tudtam rávenni magam. És ez egyre rosszabb. Ez szociális fóbia?

36N



2020. dec. 7. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Is, meg generalizált szorongás. Lehet benne agorafóbia és depresszió is. Ezek általában keverve szoktak lenni. Rátesz egy lapáttal a borús, nyirkos idő, és a világjárvány is.
2020. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, én is hasonló tüneteket produkálok csak néha erősebb formában, neked hatványozottan fontosabb hogy jól legyél, már csak a családod miatt is!


Ezért ha lehet minél hamarabb menj el orvoshoz, jobb lesz hidd el :)

2020. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!