Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Férfiként női pszichoterapeuta?

Férfiként női pszichoterapeuta?

Figyelt kérdés

Szeretnék pszichoterápiára menni. Úgy érzem nagy szükségem lenne rá.

Van több egészségügyi problémám is ami elég intim és ennek a menedzselésében is szeretnék segítséget kérni. Vannak problémáim az ellenkező nemmel valamint szexuális témákról is szeretnék beszélni.

Úgy éreztem ezekről a dolgokról könnyebb lenne egy férfival beszélni.

Személyes terápiára szeretnék járni (akkor kezdem mikor enyhülnek a korlátozások), ezért a közelben kerestem terapeutát.

Találtam egy férfi és egy női terapeutát, a többi nem volt szimpatikus. A probléma az hogy a férfi jóval drágább és kicsit nehezebben is megközelíthető számomra. Nem tűnik sokkal tehetségesebbnek, csak drágább környéken van.

Ront a helyzeten hogy a Hölgy elég fiatal és csinos is. Ez még kellemetlenebbé teszi a dolgot.

Könnyen lehet hogy neki is kellemetlen és nehézkes lenne a dolog. Tudom hogy elvileg ez nem számít egy képzett szakembernek de ő is csak emberből van.

Egy férfinak viszont sokkal könnyebben beszélnék bizonyos dolgokról.

Tanácstalan vagyok.

Ti mit gondoltok? Mennyire problémás felnőttként intim és szexuális problémákról beszélni egy női terapeutának?

Előre is köszönöm a segítséget.


2020. dec. 8. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom.... meg azt se, hogy nálad ez hogy van.


Én pl. ilyenekről nővel dumálnék.

2020. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ahhoz menj, akinél könnyebben tudsz beszélni - tehát az írásod alapján a dokihoz ( lehet, hogy a dokinő "olcsóbbnak" tűnik - de ha vért izzad, míg kiszedi belőled a problémákat, akkor az idő miatt nő az ár, és kb egyforma lesz a végeredmény) Minél gyorsabban, őszintébben tudsz megnyilvánulni, annál könnyebben fogsz gyógyulni.
2020. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Női pszichiáterem volt,és tetszett is.Beszéltem vele szexuális problémákról,semmi negatív vonzata nem volt.
2020. dec. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaz, az enyém másabb helyzet. Fiatal nő vagyok, és idősebb nőhöz járok. Amikor közelebb kerülünk olyan témához amiben kínos szó is előfordulhat, akkor ő hamarabb hozza ezeket szóba. Pl párkapcsolat - akkor mondja, hogy a szexualitás, meg másik kielégülése így meg úgy :D

Ez minta, hogy nyugodtan fogalmazhatok így.

Nem tudom mennyire fiatalról van szó. Azt gondolom ez esetleg huszonévesnél okozhat ügyetlenkedéseket a terápia során. Egy 35-38 éves terapeutának a szexuális téma is ugyanolyan simaliba, mint bármelyik más.

2020. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!