Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki fiatal es...

Van itt olyan aki fiatal es az "alkoholba vagy nyugtatokba menekul" a nehezsegek,betegsegek stb. Miatt ebbe fojtja a "banatat"?

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:
van
2020. dec. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Aha. Én inkább középkorú vagyok. Viszont mivel ilyen életet élek már régóta, ezért úgy tűnik hogy soha nem jutok 1-ről a 2.re az életben...

De nekem kevés már a nyugtató & alkohol. Ezek csak kiütnek, és nem okoznak boldogságot.

Sok-sok éve inkább drogokat használok, mert azokkal lehet legjobban menekülni az élet & felelősség elől, és néha pár órára a bizonyos poroktól még boldog is vagyok.

Ennek az életmódnak viszont hosszabb távon nem sok értelme van! A problémák maguktól nem oldódnak meg (sőt tovább szaporodnak) és nem érzem azt sem hogy olyan életet élnék, mint amilyet igazából szeretnék. A szerek által tapasztalt boldogság is egy hamis út. Óriási árat kell fizetni érte. (Mégis könnyebb ebbe benne maradni, mint nagy nehézségek árán változtatni rajta.)

2020. dec. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg a gyógyszer, alkohol és drogfüggő.
2020. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 16 éves korom óta szedek antidepresszánst meg mindenféle nyugtatókat, mostanság kicsivel többet 20,5 köze la 21-hez. Alkoholt nem iszom, ex dohányos vagyok.
2020. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3, Azért is mivel a jelenlegi társadalom erre kondicionál minket. Ez folyik a reklámokból is, kb mint csapból a víz stb. Vegyél minél többet, legyél sikeres boldog még MA stb. Amikor valaki munka függő, az társadalmilag eléggé elfogadott. Ha valaki a képernyők elé menekül, még az is. Van aki fél életét a Tv, vagy a számítógép előtt éli le. Ez mára már természetes.

Azonban amikor valaki átlépi belül a morális határt, és elkezdi alkohollal, drogokkal, gyógyszerekkel kiütni magát - akkor máris sokan elítélik őket. Pedig ugyan az a korábbi belénk nevelt mintázat fejlődött csak tovább. Amire nevelt minket a rendszer. Persze a mértéktelenség, és a határok átlépése mindenkinek aztán szenvedést okoz..

2020. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én úgy döntöttem, józan maradok és csak ritkán iszom...a sűrű ivásban az a rossz hogy utána már nem érzed magad "extrajól, ha iszol".viszont sokmindent már végleg feladtam.én úgy érzem nem minden a szeretet a barátok és a szerelem. egyszerűen nem tudom feldolgozni hogy megbuktam a vizsgáimon amin mások átmentek, a barátaimnak megvan az összes olyan dolga ami nekem nincs illetve úgy érzem már nem lehet. egyszerűen sose lennék képes újra elmenni vizsgázni mert remegek halálvágyam is van stb olyankor.
2020. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!