Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelitek az állandó...

Hogyan kezelitek az állandó szorongást/feszültségérzetet? Egyedül leküzdhető?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időszakban egyre erősebben van jelen nálam. Szorongok, ha felszállok egy buszra, és bárki rám néz, szorongok ha emberek közé kell mennem, és van hogy csak a semmiből rám tör itthon is, olyankor nehezen veszem a levegőt is.

Szakemberhez még nem fordultam ezzel,és igazából tartok is tőle egy kicsit.



2020. dec. 12. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell tartanod a megfelelően képzett terapeutától, nem beszélgetni akar, hanem gyógyító eljárásokat, módszereket alkalmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=762s

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2020. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem se kell félned szakembertől. Persze az is egy hosszabb út lehet, hogy rávedd magad, hogy elkezdesz járni egyhez.

Lehet az pszichológus, vagy akár pszichiáter is. Utóbbinál fontos, hogy ha esetleg gyógyszert kapsz, legyen mellette rendes, rendszeres pszichoterápia is. Persze ez is a te döntésed, hogy akarsz-e gyógyszert pl. Van akinek sokat segít, főleg terápiával együtt!

2020. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha félsz szakemberhez fordulni, akkor talán most ez a covid időszak pont neked való..skypos üléseken is fogadják most az embereket, és sztem sok embernek így könnyebb...főleg , ha először mész.

Én is paráztam, ha nem skypon lett volna a találozó, akkor talán bele sem mertem volna kezdeni, de így jobb volt nekem , itthon , nyugodt körülmények között (bár ehhez az kell, hogy tényleg senki ne zavarjon közben) és azóta már 2. alkalommal vettem részt ezen a skypos ülésen..

2020. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül is tudsz rajta javítani, ha tudatosítod a helyzetet - és figyeled/lassítod a légzést.

Hosszabb távon viszont tényleg jobb, ha konzultálsz erről egy szakemberrel.

2020. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!