Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek megőrülni. Kihez...

Kezdek megőrülni. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Már 1 hete minden nap arra ébredek, hogy egy sötét fekete alak áll az ágyam mellett. Nem kivehető a kontúrja, emberszerű de nem biztos hogy az. Az első napokban még arra fogtam, hogy biztos rosszat álmodtam, és valahogy az elmém összemosta a felkeléskori jelent az álmommal, és emiatt emlékszem úgy hogy ott állt. Aztán harmadik nap rosszabb lett. Felébredtem, megint megláttam, de nem tűnt el pár pillanattal később. Fel akartam kelni, de meg se tudtam mozdulni, a fejemet sem tudtam elfogatni, csak a szememet tudtam mozgatni és lecsukni. Azóta meg már aludni is alig tudok, félek hogy megint erre fogok felébredni. Anyám is csak rátesz erre egy lapáttal, ma reggel mikor jött be kelteni mondta hogy először azt hitte hogy van bent nálam valaki, úgy tűnt az üvegajtón keresztül.

Most is baromi álmos vagyok, alig aludtam az éjjel, de nem merek lefeküdni mert megint meg fog történni. Mit kellene csinálnom hogy elmúljon? Kihez tudok ilyenkor menni? Már csak a vírus miatt is.



#álom #félelem #megőrölés
2020. dec. 12. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alvási paralízis..számtalanszor volt nekem is ugyanilyen....nagyon rossz érzés, de van rá magyarázat.

Nekem is volt pont ugyanez is, hogy egy sötét alak állt az ágyam mellett, majd azt éreztem hogy ott van mellettem és le akar nyomni mélyre az ágyra, mintha rátenyerelne a mellkasomra, miközben én nem tudok mozdulni...aztán ennek nálam rengetegformája volt, ilyen -olyan álmokkal, hallucinációkkal, de pont ugyanilyen is volt mint neked...:)

Azt tudom neked tanácsolni, hogy ne aludj a hátadon, mert nálam pl szinte mindig akkor jött elő, illetve ez nálam a stressztől volt, stesszes időszakban,meg amikor kialvatlan voltam..

Nagyon sokszor délután jött pl elő nálam, amikor nagyon fáradt voltam és tudtam hogy nem szabadna aludnom... a testem ilyenkor fáradt , de az agyam meg tudja, hogy nem szabadna aludni, mert dolog van..:)

Szóval ne aggódj!

Olvasgass utána a neten...

Amúgy elég ijesztő dolog, nekem már pici koromban is volt ilyen, aztán felnőtt koromban elég sűrűn előfordult egy időben...

2020. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az anyukád amit mondott az tényleg elég para, de sztem ez csak egy véletlen egybeesés..amúgy nálam tényleg pont ugyanígy volt, hogy elősször messzebb láttam azt az alakot, aztán utána amikor közelebb jött akkor éreztem, hogy lenyomja a mellkasom és álmomban kirohantam a teraszra..aztán felébredtem és ugyanúgy tényleg kirohantam a teraszra és csak úgy kapkodtam a friss levegőt...amúgy tényleg nagyon para...nekem amikor ez az álmom volt, akkor halt meg a szomszédom..valószínűleg csak érzékeny vagyok az ilyen dolgokra és valahogy összemosódott az álmomban...

asszem eszembe is jutott akkor hirtelen az az ember...

aztán egyszer amikor egy közeli ismerősöm halt meg , egy fiatal srác, akivel pont a halála előtt sokat chetelgettem, amikor meghalt utána is volt egy ilyen alvási paralízisem, ott meg most furán hangzik, de olyan volt mintha rámfeküdt vagy fölém hajolt volna valaki és elkezdte volna csókolgatni a nyakamat, vagy ilyesmi...amikor felébredtem azonnal ez a srác ugrott be...

szerintem engem a saját magam részéről csak szimplán kicsit érzékenyen érintenek ezek a halálhírek és ilyenkor belemosódnak az álmomba.

2020. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Megnyugodtam kicsit. Megpróbálok akkor a hasamon aludni, vagy befordulni amennyire lehet, hátha így nem jön elő.

Szerintem is véletlen volt hogy látni vélt valakit. Utána el is mondtam neki hogy ne ijesztegessen ilyenekkel, mert már 1 hete nem tudok aludni emiatt.

2020. dec. 12. 22:56
 4/11 anonim ***** válasza:

jaj örülök ha megnyugtattalak...

tényleg sokat segít ha utána olvasol és tudod, hogy ez mitől van..valószínűleg ilyenkor hirtelen leesik a vérnyomásod is..

a háton elalvás tényleg előhozhatja.

Amit még tudok javasolni, hogy nézegess ilyen aranyos cicás, kutyás videókat közvetlen az elalvás előtt, illetve kezdj el meditálni ilyesmi..

bár nekem sokszor pont meditálás után jött elő, mert a meditáláshoz is háton kellett feküdni..:D

2020. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Update:

Kipróbáltam a nem háton alvós tanácsot. Első két nap úgy tűnt hogy működik, nem láttam senkit, csak kicsit riadtan ébredtem fel. Gondolom mert megszoktam, hogy mindig így ébredek. Utána következő nap már rosszabb lett a helyzet, azt éreztem reggel mintha valaki belelehelt volna a nyakamba, amire kapásból felébredtem. De ekkor se láttam semmit. Tegnap viszont megint borzasztó volt, felébredtem, megfordultam az ágyon és ott állt mellettem az a fekete paca. :( Mozogni tudtam utána is, kiszaladtam a szobámból sikítva tőle. Utána nem is láttam ma délelőttig semmit, reggel már megnyugodtam hogy elmúlt, de újra jelentkezett pár órája. Mentem ki a konyhába. A folyosón minden szobaajtó üvegből van, de nem tiszta sima üvegből, hanem kicsit recézettből, így átlátni rajtuk de csak homályosan. Benéztem a nappaliba menet közben megszokásból, és láttam bent az ajtón keresztül azt a feketeséget. Megálltam, visszamentem, kinyitottam az ajtót, akkor viszont már kint volt az erkélyen, és azon ment el balra az én szobám felé. Odamentem az ablakhoz, akkor már nem láttam semmit. És ez már a felkelés után vagy 5 órával történt, tehát szerintem ez nem lehet alvás probléma. Most már úgy néz ki, hogy nem csak azzal van összefüggésben, hanem máshol is megjelenik.

Mit tudok tenni? Már félek nappal is ébren lenni. Este meg szerintem le se fogok tudni feküdni megint. Nem tűnik úgy, hogy javulna a helyzet, inkább csak romlik :( Meg mostmár anyám is folyton szívat ezzel, nem veszi ezt komolyan, ami nagyon idegesítő.

2020. dec. 17. 12:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem gondoltál arra, hogy esetleg egy entitás van a lakásban?
2020. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichiatert. Ne parapszichologust, ne kineziologust, ne lifecoachot, ne asztrologust, hanem pszichiatert. Kikerdez, felir majd gyogyszert, amitol feltisztulsz es nem fogsz hallucinalni.
2020. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem rosszból kérdezem kérdező, de nem szoktál fogyasztani valamit néha?

Fű vagy ilyesmi?

Nem lehet, hogy csak sima árnyékokat látsz, amik pont úgy vdetülnek az üvegre mintha valaki/valami ott lenne?

Hát ha nem alszol a hallucinációk közben akkor valóban nem alvásparalízis.

2020. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mikor a hátamon alszok,nekem is akkor vannak rémálmaim. Ez nagyon fura, azt hittem ez hülyeség.
2020. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Angel3000 ***** válasza:
51%
Szia! Ha egy kis lápát ègetel este, akkor nem fog jônni, mert nem szeretik a fènyt, az ilyen „árnyalak“ egy meghalt ember szelleme. Ki halt meg mostanában a Családodban, vagy a baráti kôrôdbôl? Irhatsz privátban is! Minden jót!
2020. dec. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!