Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el szüleimnek...

Ateszkapitány3 kérdése:

Hogyan mondjam el szüleimnek hogy pszichológushoz akarok menni?

Figyelt kérdés
Még középiskolás fiú vagyok bőven. Már vagy egy éve vannak kissebb nagyobb lelki gondjaim de az elmult 2 hónapba ezek eléggé felerősödött. Arra jutottam hogy lehhet jó lenne beszélnem egy szakemberrel hogy van e valami bajom vagy csak a kórral járó általános depit dolgozom fel picit nehezebben. Tudom hogy szüleim háta mögött is elmehhetnék de azt nagyon nem akarom.Félek hogy kinevetnének, nem vennének elég komolyan. És lehhet tényleg nincs nagy bajom de mégis úgy érzem sosem voltam ilyen lent és nem élvezem az életem. Köszi ha tudsz valami tanácsot adni.

2020. dec. 12. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem nevetnek ki, komolyan vesznek.

Azért jobb, ha szülővel mész.

Az is lehet, hogy a szüleiddel való kiadós beszélgetés

is gyógyír.

A lelki labilitás, "világfájdalom"

valóban korral, kamaszkorral, ifjúkorral

jár, a fejlődés része.

2020. dec. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
picit félrefogalmaztam. a Szüleimtöl félek hogy ők fognak kiröhögni hogy nekem nincs is semmi bajom. meg nem tudom elég fura szituáció mikor a gyereked megmondja neked hogy basszus. Nem szeretek élni. Segítséget kérek
2020. dec. 12. 22:50
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

Manapság menő pszichológushoz járni szóval a szüleid sem fognak kinevetni. Mi több. Inkább azzal fognak fogadni hogy már várták mikor kérdezed meg...


Régen, ha a tiniknek valami baja volt barátokkal, barátnőkkel beszélték meg a dolgot. Manapság inkább egy vadidegent választanak. Főleg mert akkor ő csak egy irányból fogja látni a dolgot és a kliensnek ad igazat, mert nem látja a másik oldalról a dolgot...


Tényleg nincs olyan haverod akivel meg tudnád beszélni? Tudod, az a 20 közül akikkel éjjel nappal együtt buliztok...


Ne pszichológushoz menj hanem dobd azokat a haverokat akikre sose számíthatsz. Hidd el! Csodaszer ha kiűzöd a mérgező személyeket az életedből!

2020. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha jó a kapcsolatod a szüleiddel akkor egyáltalán ne félj attól, hogy kinevetnek. Szerintem ha elmondod őszintén hogy mi a baj esetleg tanácsot is tudnak adni, de persze támogatnak abban is, ha el szeretnél menni a problémáiddal szakemberhez.
2020. dec. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
55%
A kamaszkori depressziót érdemes nagyon komolyan venni. Általában a szülők nem támogatják a pszichológushoz járást, mert akár a család egész eddigi működése kerül veszélybe. A pszichológusnál felismeréseid lehetnek a szüleidről, magadról, az eddigi hibás működésről, és ha nem elég jófejek a szülők, ha nem természetes számukra, hogy mindenki hibázhat és attól még ők a lehető legjobbat akarták, feszültség keletkezhet bennük, ha elindul egy "lázadás" benned. Az, hogy be akarod vonni őket, annak a jele is lehet, hogy bízol bennük. Mi lenne, ha elmondanád, hogy mik a félelmeid és hogy fontos neked, hogy komolyan vegyenek? Ha támogatnak ebben, akkor komolyabb baj már nem lehet velük :) Ha pedig nem, akkor még mindig elmehetsz titokban.
2020. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Légyszíve 3-as válaszoló, ha híréből sem ismered a pszichológusi munkát, akkor ne hordj össze hülyeségeket.


Kedves kérdező! Ha úgy érzed, valóban fontos egy szakember felkeresése, akkor tedd meg. Viszont, ha nem tudod, hogy mond el a szüleidnek, akkor akár beszélhetnék erről az iskolapszichológussal is. Nyilván ő a kompetenciáihoz mérten fog tudni neked segíteni.

Vagy van lehetőség különböző krízisvonalak felhívására is.

[link]

Nem szégyen segítséget kérni! És ezzel a szüleidnek is tisztában kell lennie. Sajnos ma Magyarországon nem olyan világot élünk, ahol hangsúly lenne a mentális egészség fontosságán...

Minden jót kívánok Neked!

2020. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%
#6-os csak mert fáj az igazság kérlek ne vergődj ;)
2020. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

7-es!

“ő csak egy irányból fogja látni a dolgot és a kliensnek ad igazat”

Ember. Nehogy azt mondjuk, hogy ez a pszichoterápia lényege. Nagyon el lehet tévedve, aki ezt hiszi.

Btw. a haver pont nem ilyen? Aki csak a barát elbeszéléséből ismeri a témát, és mindenféle pszichés folyamat ismeretétől távol áll + az se biztos, hogy érdekli a másik nyomora.

2020. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

#8-as. Nem az agyatlan talpnyalókról van szó akikkel csak K*rvázni, piálni, drogozni és bulizni jár el!


Egy Igazi haverról beszélek. Azzal akivel baromkodáson kívül mást is csinálnak. Tanulnak, beszélgetnek. Tudom, a pasik nem szoktak lelkizni, de csak csinálnak valami hasonlót nem?


Szóval egy igazi haver igen is tud tisztán látni, mert jobb esetben ismeri az ember szüleit így tudja jól azok milyenek.


Vagy tegyük fel, nem ismeri őket. Esetleg nem is kell. Elmondja a srác, mi a baja majd a haver visszakérdez, hogy szerinted mégis miért tette/mondta az anyukád/apukád? Mi lehet az előzmény? Mit akarsz tenni? Miért?


Csak sajnálni tudom azokat akiknek pszichológushoz kell fordulnia mert az azt jelenti hogy nincsenek igazi barátai. Nem tud bennük megbízni. Biztos a kérdező is csak egy kis csapat tagja akik együtt járnak bulizni, de ha baj van nem számíthatnak egymásra.

2020. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Undorító hogy egyesek csak azért pontoznak le valamit mert NEM TETSZIK nekik. Jelezném, a szavazás arra van, hogy HASZNOS-e a válasz...
2020. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!