Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy valakinek már...

Van olyan, hogy valakinek már annyi baja van és annyira boldogtalan, hogy javíthatatlan a helyzet?

Figyelt kérdés

Amikor csak a problémái vannak, semmi öröme, amikor egymás után történnek az idegesítő rossz dolgok, amikor úgy tűnik, az idegesség és problémák sosem fognak elmúlni. Amikor az illető szinte teljesen boldogtalan minden miatt úgy, ahogy van, az egész élete miatt.

Nem feltétlen arra gondolok, hogy elkerülhető-e az öngyilkosság, hanem arra, hogy egy ennyire rossz helyzet javulhat-e.



2020. dec. 13. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Javulhat, de tenni kell érte. Már maga a felismerés is jó, de egy terápia lenne a megoldás és segítség.
2020. dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha családtagok viselkedése okozza a bajt, akkor el kell menni bérelt szobába, egyből javul az életminőség. Ha a tanult tehetetlenség erőt vett rajtad, és képtelen vagy tenni magadért, akkor meg pszichológus.
2020. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ameddig nem fizikailag van bajod, addig ezen könnyedén lehet változtatni. Csak könnyebb ebbe az áldozat szerepbe belesimulni.
2020. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nekem már minden bajom van....most is a sírás környékez.

A párom kikészít bizonyos dolgaival és nem fogja fel. Állandóan beteg a családba mindenki. Egy családtagom pár hónapja meghalt. A pályaválasztásomat is kicsit elszúrtam és későn jöttem rá.


Szó szerint minden rossz!

2020. dec. 13. 14:45
 5/14 anonim ***** válasza:
Van javíthatatlan
2020. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mit szúrtál el a pályaválasztáson? Már nem lehet helyrehozni?
2020. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha a munkádban és a párkapcsolatodban is krízishelyzet van, abba nem csoda, ha összeomlasz. Először az egyikből lépj ki, csökkenni fog a stressz. Azután a stresszcsökkent állapotban már lesz lelkierőd a másikon is javítani.
2020. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a pályaválasztásomat már nem tudom helyrehozni. Elvégeztem 4 évet egy szakon, ez az 5.év, a második félévben végzek és bár nem mondom, hogy utálnám ezt a szakot, rájöttem, hogy nem ez az, ami a legjobban érdekel és ha arról van szó, hogy mi az amit akár életem végéig kell csinálni, mást választanék. Meg teljesen más terület érdekel engem, humán tárgyakból érettségiztem gimiben, engem most teljesen más érdekelne. Újra kellene érettségizni, idős lennék, mire dolgozhatnék, de a legnagyobb baj, hogy az állami féléveim nagy része elment már. Amit meg én szeretnék, az nagyon drága.Meg valamiből csak el kellene magam tartani szóval nagy áldozatok árán oldhatnám csak meg az egészet. Meg sokáig is kellene tanulnom ahhoz, amit én szeretnék.
2020. dec. 13. 15:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Értem. Próbálj valamilyen olyan irányba menni, ami nem áll ellentétben teljesen a képességeiddel, amivel meg tudsz békülni. A munka azért van hogy pénzt kapj érte, eltartsd magad/családod. Nem önmegvalósítás. Csak kevés %-ának az embereknek. Szóval ha valamivel úgy-agogy ki vagy békülve, képességeidnek megfelel, akkor szerintem jó. Mondom ezt 40-hez közel, élettapasztalattal (én is elrontottam a pályaválasztásom, nem kaptam munkát az első végzettségemmel). 30 éves fejjel csináltam egy másoddipomát, igaz az csak kétéves volt. Most abban dolgozom. Nem önmegvalósítás, hanem pénzkereseti lehetőség a munka. Csak a fiataloknak vannak ideáik.
2020. dec. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A rossz helyzet javulhat, ha perspektívát, hozzáállást váltassz a nehézségekhez. Például nekem az Istenhez megtérés jelentette a perspektíva váltást. Rájöttem, hogy létezik gondviselés, az életet nem a vak véletlen irányítja azok számára, akik Istenhez fordulnak. Erre 30 évesen jöttem rá, öngyilkosság közvetlen közelében.
2020. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!