Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikortól számít "problémásnak"...

Mikortól számít "problémásnak" az altató használata? Mi ebben az ún. "határvonal"?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy mikortól számít problémásnak altatót szedni - én alkalomadtán szoktam, mindig csak akkor, amikor a beosztásom olyan szintű "csavarokat" tartalmaz, mint például "esti műszakról reggelre visszatérés" vagy éppen a számomra alapesetben is nagyon nehéz 13 órás "egész napos" műszak (kereskedelem, szóval eléggé talpon kell lenni és fejben ott kell lenni - viszont ezen napok előtt egyszerűen képtelen vagyok aludni bármennyit is, mert félek a másnaptól, és egyszerűen a szívem zakatol, melegem van, és csak szenvedek egész éjjel - és másnap is végig.


Más esetben nincs rá szükségem, nagyon jó alvó vagyok, szeretek is aludni (meg persze álmodni is). Viszont ezek a napok kibírhatatlanok és a kirúgásom lenne az eredménye, ha 0 alvással mennél be ilyenkor (hibázások, vásárlók sértegetése, állandó rinyálás, kollégákkal összezördülés, amiben nem is vagyok jó, mert alaptermészetem békés, kompromisszumokra törekvő)


Ez így havi 3-4 alkalmat jelent. Nyáron sajnos valamivel gyakoribb, mert olyankor a "hőségriadó" éjszakái alatt sem megy az alvás, olyankor gyakiribbá válik a dolog. Most kettő hónap telt el úgy, hogy egyáltalán egyetlen egy sem kellett - egyedül kettő éjszaka volt amikor kellett volna (pontosan egy ilyen "rövidváltás" és egy hosszú műszak éjszakája) - ez két iszonyatosan brutális napot eredményezett. Most ez így a "karácsonyi hajtásban" nem fér bele, mert kifognak rúgni emiatt. Ilyenkor sajnos a "házi megoldások" (meditáció, légzésgyakorlatok, citromfűlevéltea, gyógynövényes altatók, szellőztetés, szándékos kifárasztás előző nap) - nem működnek. Sajnos. Normál esetben ezek teljesen elégségesek.


Szerencsére, már csak 2 hónapig érint ez a dolog, mivel utána munkahelyet fogok váltani (cégen belül), ahol fix munkaidő van, állandó "délelőttös" műszak, úgyhogy ez a probléma akkor majd megszűnik.


Tavaly január óta alkalmazom az altatótablettát, 1-1 doboz (20 darabos) átlag 4 hónapig szokott kitartani. A mostani el sem fog fogyni már. Mellékhatásai nincsenek, hozzá nem szoktam, mivel az utolsó beszedett tabletta is ugyanolyan hatásos volt, mint anno az első. És ez volt 2 hónappal ezelőtt.


Lehet-e nekem ettől bajom a hátralévő 2 hónapban ilyen mérték mellett, úgy hogy utána búcsúzhatok tőle és csak a hőriadó idején kerül elő, ha már több napja nem tudtam kialudni magam?



#altató #függődég #tartós károsodás #alvási problémák ilyen eseteknél #Hamarosan véget ér életemnek ez a szakasza
2020. dec. 13. 23:10
A kérdező szavazást indított:
Ez így már önmagában is probléma
Probléma persze, de nincs olyan nagy baj
Sokan csinálják így, csak te nem tudsz róla
Egyáltalán nem baj
Nagyon-nagy baj, ez így veszélyes, tartós betegséged lesz tőle
Nem tudom, hülye vagyok
7 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap alatt a kb 8 alkalmi használtat az teljesen jó.

Ennyire azért nem kell ráparázni (pl én éjszakás után sokszor csak 1-2 sörrel tudtam elaludni).

Ha már ennyire számolod, meg nyomon követed ezt, és így ahogy írtad szinte mindent megpróbálsz hogy elkerüld a gyógyszerekhez való hozzászokást - akkor nem lesz baj ;)

2020. dec. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!