Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » BPD-ek! Ti kötődtök párotokhoz...

BPD-ek! Ti kötődtök párotokhoz? Éreztek bármit iránta? Ha igen, mindig az aktuálishoz és elfelejtitek az előzőt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok bordeline csak kíváncsi volnék

2020. dec. 14. 02:35
 1/5 A kérdező kommentje:
+r
2020. dec. 14. 02:36
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

A BPD nem pszichopata, csak egy személyiségzavar, ami lehet nagyon súlyos,és lehet olyan tüneti.

Van,hogy egy emberben megjelennek különböző tulajdonságok, ami BPD-s viselkedésre utalnak, de ugyanúgy vannak benne teljesen más személyiségjegyek is. Lehet hogy erősebben kötődik, fél az elhagyatástól, de ezt a tanult viselkedést ki lehet küszöbölni, ha tudjuk az okát. Máshogy gondolkozik, máshogy érzékeli a dolgokat, de ha tudatosan figyel, át lehet programozni.


Nekem van/volt BPD hajlamom, régebben jobban, ma már nem lehet észre venni, mivel átformáltam a gondolkodásmódom és a viselkedésemet. Most is és korábban is ugyanúgy szerettem a párom. Korábban nehéz volt a szakítás számomra, nem a kötődés miatt, hanem inkább a veszteség miatt. Úgy éreztem ha elhagynak, mindenki el fog hagyni, mindenki utál. De később persze rájöttem hogy ezeket csak beképzeltem magamnak.

2020. dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Én kötődöm. Néha túlságosan is kötődöm emberekhez.

De álltalában nálam az van, hogy vagy utálom vagy nagyon szeretem a férjem. Mikor szeretem aut érzem, hogy annyira szeretem, hogy csak vele akaroknlenni, csak Őt akarom, szinte egy akarok lenni Vele. Ha utálom, akkor meg legszívesebben elhagynám.

2020. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak az elején, és csak olyan klasszikus társfüggő módon.


Idővel pedig annyi rossz érzés gyűlik fel velük kapcsolatban, hogy látni sem bírom őket évekkel a szakítás után sem.


Olyan, mintha a kapcsolat egy alma lenne, amibe kukacként beleköltözöm, és amikor már rohadásig ettem, otthagyom, a továbbiakban pedig erős hányinger kerülget, ha rágondolok.

2020. dec. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó ez az almás hasonlat nagyon jó. Sajnos.
2020. dec. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!