Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy irathatnék fel magamnak...

Hogy irathatnék fel magamnak altatót?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nem tudok aludni, vagy egy percet se tudok aludni, vagy 14órákat alszok. Nem bírom így tovább de az orvosom nem akar felírni nekem semmit csak a vénynélküieket amik természetesen nem hatnak semmit. Annó frontint kaptam a barátomtól ami segített is, nem szoktam rá, de ha nem ment az alvás az hamar elaltatott. Mit tegyek hogy felírjon végre valamit a háziorvosom? Egyre rosszabb az állapotom az alváshiány miatt.

17L



2020. dec. 14. 06:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a háziorvostól beutalót neurológiára!
2020. dec. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
gondoltam erre is, de nem hiszem hogy adna beutalót. Nagyon makacs az orvosom és lett volna eddig pár ok amiért be kellett volna utalnia mégse tette
2020. dec. 14. 06:56
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Először beszélj a szüleiddel, ők jobban tudnak hatni az orvosra, mint te 17 évesen.
2020. dec. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Meg kell keresned, hogy mi a nem alvásod oka. Biztos ezt mondta az orvos is.

Az, hogy 17 évesen nem írt fel neked frontint, az azért van, mert a frontin szr. Hatásos, de most, hogy mindenki számára elérhetö az internet, a tudás, olvass már utána, a frontin és társai (benzo) hosszú távú következményeire. Elhiszem én, hogy szuper volt, hogy bevetted a kölcsön frontint és elaludtál 5 perc alatt, de 17 évesen ne akard már elkezdeni tönkrevágni magad.

A doki vény nélkülit javasolt mert nem akarja, hogy ennyi idösen gyógyszerhez nyúlj ahelyett, hogy kezelnéd a probléma okát, gyökerét. Mi a probléma? Miért nem tudsz elaludni? Szorongasz? Aggódsz? Netfüggö vagy? Nincs nyugtod, zavar a környezet (másik családtagok randalíroznak éjjel)? Csak úgy nem jön álom a szemedre? Fontos lenne ezeket tudni.

2020. dec. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

#4 mindent leírt.

Annyit fűznék hozzá, hogy a dm-ben lehet venni melatonint. Próbáld ki azt, segít elaludni.

2020. dec. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Miért nem tudsz aludni?

Kezdj el sportolni, hagyd el a koffeines, cukros dolgokat, legyél sokat a friss levegőn, este alaposan szellőztesd ki a szobát. Este feküdj le 9-10 körül és próbálj ne azon agyalni, hogy “úgysem tudok elaludni”.


Persze tudom, kényelmesebb lenne frontinnal elaludni, de ha elhagyod , akkor a kiváltó ok ugyanúgy fent áll majd, szóval előbb derítsd ki, mi lehet az ok.

2020. dec. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

De kipróbálhatsz teákat is, mielőtt elkezdenél addiktív gyógyszereket tovább próbálgatni..

Ami fontos hogy napközben (főleg délután) ne igyál sok koffeines italt.

Este pedig hallgass nyugtatós, szállós (ambient) relaxációs zenéket. (Vagy meditálj kicsit.)

Emellett vegyél orvosi macskagyökér teát. Egészet, és Ne a filterest.

Vegyél mellé citromfüvet is.

A macskagyökeret forró vízben kell főzni mondjuk 1 percig - a citromfüvet meg csak simán le kell forrázni.

Ezeket jó nagy adagban próbáld ki, tehát pl egy púpozott evőkanállal mindegyikből.

Aztán este fele egymás után idd meg a 2 teát (akár össze is keverheted).

Egy próbát szerintem megérnének ;)

2020. dec. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
7, 😃
2020. dec. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ha már 48 óra ébrenlét után se tudok elaludni, akkor nem pont a teák fognak segíteni(a legtöbb ilyet már próbáltam és semmi nem hatott) Ezért szeretnék altatót feliratni, az egészségem rohamosan romlik már emiatt
2020. dec. 14. 12:36
 10/15 A kérdező kommentje:
semmi félreértés ne essék, valakinél biztos remekül működnek a teák és egyéb csodaszerek, nálam egyszerűen nem váltak be
2020. dec. 14. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!