Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger mellett mennyire...

Asperger mellett mennyire normálisak az öngyilkos gondolatok?

Figyelt kérdés

Asperger szindrómás nő vagyok és már 11 éves koromtól kezdve jelen vannak az életemben az öngyilkos gondolatok, önpusztító viselkedésformák. Nem volt egyszerű gyerekkorom, nem voltak előttem pozitív családi minták. (gimibe rendszeresen a wc kulcssal karcolgattam a csuklómat hogy fájjon, 18 évesen eret vágtam aminek a mai napig viselem a nyomát, 2016 és 2018 között 3x voltam az alkoholmérgezés határán szóval se kép se hang csak reggel tértem magamhoz, most meg gyakran kockázatosan vezetek).

Azt veszem észre hogy néha hetekig egyáltalán nem jut eszembe az öngyilkosság de olyan is előfordul hogy napokon keresztül nagyon foglalkoztat. Nem tudom hogy mitől függ ez. Most nem történt semmi különös de úgy érzem hogy idén valahogy közelebb kerültem az öngyilkossághoz. 24 éves vagyok, sokan mondják hogy fiatal de én úgy érzem magam mintha már 100 évet leéltem volna.

Köze lehet ennek az aspergerhez vagy nem annyira?



2020. dec. 16. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Köze van, gyakori a pervaziv fejlődési zavaros emberek körében az öngyilkossági gondolatok, pszichés betegségek.


Javaslom keress fel egy szakembert

2020. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ajaj, ez a kockázatos vezetés nem a legjobb módszer. Így vsz. magaddal vinnél pár ártatlan embert is.
2020. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógus vagyok, autistákat fejlesztek, bár ők nem Aspergeresek, de sokfélét láttam már.

Szerintem nem feltétlenül van köze az ilyen gondolataidhoz. Inkább a nehéz gyerekkor, rossz családi mintáid befolyásolják. De ne add fel, semmi nem lehetetlen.

Keress pszichológust, hidd el, rengeteget fog segíteni, sok sikert még az életben!

2020. dec. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Keress fel valakit, biztos tud segíteni.
2020. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dorci1999 ***** válasza:
100%
Lehet köze valamennyire, mert az aspergeresek közül sokan hajlamosabbak szorongásra illetve depresszióra, és az asperger mint "eltérés" az életben való boldogulást is nehezíti, gyakoribbak náluk a kudarcok amik okozhatnak eléggé rossz érzéseket. Szóval az "eltérés" maga, és az "eltérés" következményei okozzák ezeket a mentális problémákat a legtöbb esetben az aspergereseknél. Én is aspergeres vagyok amúgy. Elhiszem hogy nehéz, és kitartást. 21/L
2020. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!