Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek elmenni dolgozni és...

Félek elmenni dolgozni és félek az emberektől is, hogyan gyógyulhatok ki ebből?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve nem dolgozok amióta ki kellett iratkoznom az iskolából, mert az érettségis nekem meg nem sikerült. Tavaly október óta félek elmenni dolgozni, mert félek az új helyektől, az új emberektől, a beilleszkedéstől. Iskolában is mindig nehezen ment, volt amikor sikerült de legtöbbször kiutáltak és iskolát váltottam. Van, hogy felhívnak, hogy menjek állásinterjúra de amikor menni kell akkor leblokkolok és lemondom. Nagyon rettegek az új élettől, hogy most már csak is dolgozni kell. Sulis időszakban 2 iskola között dolgoztam mint árufeltöltő de az valami borzalom volt. Most már kezdem érezni a terhét, hogy nem dolgozok, mivel eléggé depressziós is lettem, venni magamnak nem tudok dolgokat, egész nap alszok szinte. Barátaim nincsenek nagyon, egy van akihez átszoktam menni néha. Nagyon utálom magam ezért. Már több éve dolgozhatnék ha annó elfogadtam volna egy gyári melót, de én hülye féltem. Azóta már több milliókat is össze gyűjthettem volna. Napokban döntöttem el, hogy ennek vége, megpróbálok elmenni dolgozni és ha sikerül kibírnom akár több napot is ott akkor veszek magamnak valami jutalmat a végén, kis apróságot. Eddig családom tartott el, de nem akarok a terhükre lenni. Nemrég vettem rá magam elmenni nőgyógyászhoz is mert problémáim vannak ott és nagyon büszke voltam magamra, hogy sikerült telefonálnom oda. Mit gondoltok, változhatok még? Dolgozni szeretnék csak ez a félelem vissza tart. :( 23L vagyok.

2020. dec. 20. 07:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez neked is ilyen szociális fóbia szerűség. Az a baj hogy minél többet maradsz így, ez egyre rosszabb és rosszabb lesz. Még ennél is. (Én már csak tudom mert sok-sok éve ez van.) Ez a jelenlegi időszak pedig csak még rátesz pár jó nagy lapáttal.

Amit tehetsz az az hogy próbálj minél többet emberek közé menni. Ha vannak ismerőseid jó ha beszélsz velük néha. Még sokszor ez is javít a helyzeten ha az ember eljár a boltba.

A lényeg hogy a magány (bezárkózás) miatt alakul ez ki, és minél többet vagy ebben az állapotban - annál nehezebb lesz kijönnöd belőle.

Tehát ahhoz hogy jobb legyen pont az ellenkezője kell. - Emberi kapcsolatok.

Ahhoz hogy jobb legyen egyedül - kipróbálhatsz gyakorlatokat (pl meditáció) de ha tudsz a környezetedben valakit akiben megbízol, és el tudsz vele mélyen beszélgetni erről - vagy esetleg szakembert (pszichológus/pszichiáter) akkor ők is nagyon sokat segíthetnek.

Az a lényeg hogy valahogy magadat kell ebből kimozdítani - és lehetőleg minél előbb - annál jobb ;)

2020. dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszömöm!

Tényleg lehet szociális fóbia, mert korábban cseszettek iskolában elég durván igaz szerencsére csak szóban de ez is elég volt. Ez a nőgyógyászatot is halogattam volna de sajnos romlott az állapot ezért is vettem bátorságot hogy legalább felhívjam. Az kérdés hogy el is merek e menni majd, de orvosnál eddig nem volt probléma érdekes. Rollerenzni szoktam időnként, hogy legalább levegőn legyek, de manapság ehhez sincs energiám, meg a maszkhordás miatt sincs kedvem maszkban rollerezni bár ezt úgyse nézik szerintem, fitness parkban is maszk nélkül vannak...

2020. dec. 20. 08:36
 3/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, én ugyanígy vagyok mint te. Igaz én már 10 évet dolgoztam, de ugye még jó sokat kéne. 2 munkahelyem volt, mindkét helyről engem küldtek el, és hangsúlyozva volt hogy nem a rossz munkavegzés miatt. Sőt, kiemelkedő voltam ezen a téren. Megis engem rúgtak ki, ugyanis nem tudtam zsiványkodni, másoknak alárakni, pletykálkodni stb. Azt láttam, hogy akik erre képesek, azok az istenek a munkahelyen. Én már nem tudnék emberekkel dolgozni, mert kétszínűek, a hátadba szúrják a kést, mindenkin átgázolnak. Tőlem pedig ez távol állt mindig is. Rossz a tapasztalatom. Nem a munka minősége számít, hanem az aljaskodás, a mószerolás.
2020. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Érdekes látni, hogy fiatal csajok is vannak ezzel így.


Gondolkodó típus vagy talán?

Túl érzékeny? Hogy jellemeznéd magad?

2020. dec. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4.Szerintem sok minden túlgondolok.

Meg túl érzékeny is főleg a szekálások miatt a suliban.

Meg félénk, visszahúzódó és csendes. Iskolában ahol viszonylag minden jó volt, úgy neveztek hogy "a csendes gyilkos" :D...

2020. dec. 20. 10:10
 6/16 A kérdező kommentje:

3.Na ezektől is félek.

Én pletykálni nem tudok és nem is szeretek. Én inkább csendben elvagyok magammal, talán 1-2 kollégához tudok szólni de ennyi elég volt.

2020. dec. 20. 10:12
 7/16 anonim ***** válasza:
És elègedett vagy a külsőddel?
2020. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7.Nem igazán de ennek szerintem nincs sok köze..

Nem szeretem ha mások a külsőmről érdeklődnek.

Mondhatom magam átlagosnak.

2020. dec. 20. 10:16
 9/16 anonim ***** válasza:
Szokott köze lenni, azért kérdem..
2020. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9.Miért?

amúgy megvagyok elégedve, teljesen átlagos vagyok szerintem.

Szemüveges, vállig érő hajjal.

2020. dec. 20. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!