Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ilyen ember (hivatalosan)...

Az ilyen ember (hivatalosan) anorexiás vagy bulímiás?

Figyelt kérdés

Heti 2-3 nap hánytatja magát, abból heti 1 olyan, hogy többször és összesen vagy 1500kcalt bevisz egyszerre. Többi napon 300-400kcal-os adagokat ad ki.

Hashajtózik.

Bmi: 16 alatt

Menstruáció: nincs

Önkép: dagadtnak látja magát (nem értem :( )


2020. dec. 20. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan, majd az orvos mondja meg.

Szerintem mindkettő jelen van, és ide raknám még a testképzavart is, de hogy pszichiátriai kezelésre van szüksége, az egészen biztos!

2020. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Simán elmebajos.
2020. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Simán lehet mindkettő.
2020. dec. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyszerre úgy tudom nem kaphat egy típusú bno-t. Majd megkérdezem, de az még messze van:(

Nem elmebaj, betegség.

2020. dec. 21. 00:25
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Azt hiszem ha heti 2-3x hánytatja magát és ilyen evésrohamai vannak, akkor bulimia lesz a diagnozis, akkor is, ha alultáplált.


Valahol olvastam azt a kifejezést, hogy bulimiarexia, amit pont erre használtak, ha valaki bulimiával került nagyon alacsony súlyra, de ez nem egy létező hivatalos diagnózis.


(De nyilván, ha az orvosnak nem számol be a hashajtóról és a hányásról, akkor anorexia diagnózist fog kapni)


Mindkettő egy szörnyű betegség, úgyhogy szorítok nagyon, hogy kapjon normális segítséget, és ki tudjon lábalni belőle, bárkiről is van szó.

2020. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a szó, az BULIMAREXIA, de ahhoz a binge hiányzik (ami kb 4-5000 kcal, de akad, aki 20e kcalt is magába töm. 1500kcal simán lehet egy nagyobb db mekis hambiban is + figyelembe kell venni, hogy a kérdező esetleg túlbecsüli az elfogyasztott mennyiséget.


Igaza van annak, aki azt mondja, hogy majd a szakember eldönti.

De nekem ez inkább az Anorexia Nervosa -purgáló típusának tűnik.


Amúgy gyakorlatilag a szakember ezt lazán lezárja egy atipusos AN diagnózissal 🤗 nekik sokszor mindegy. Meg igazából neked is, mert a lényeg , hogy evészavarod VAN, nagyon is, és kezelni KELL, mert ez nem lesz magától jobb, csak rosszabb. És még inkább eltávolít a szabad és egészséges élettől.. A szövődményeket meg sem említve.

2021. jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de anorexia nervosa purgalo tipusa lesz a diagnozis.

A Bulimarexiahoz a falasrohamoknak kb minimum 5000kcalosaknak kene lennie. 1500 kcal egy kozepes menu a mekiben. Van szendvicsuk is, ami tobb kaloria. Ezt nem fogjak falasrohamkent kezelni

2021. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!